Анатолій Бондаренко закликає владу припинити діяльність бандитських формувань на Черкащині

Голові Черкаської обласної державної адміністрації
Тулубу С.Б.
Начальнику обласного управління УМВС
Дерновому В.В.
Прокурору області Дем’яненку Г.О.

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ
Я як депутат Черкаської обласної ради, голова обласної організації ВО «Батьківщина» та як громадянин висловлюю занепокоєння станом безпеки громадян в області.\

6 квітня 2013 року під час опозиційної акції «Черкащина: настав час діяти!» на Театральній площі група молодиків вчинила провокацію, спричинила бійку та нанесла тяжкі травми правозахисникові Віктору Смалію.

Я маю фотографії, які засвідчують про системну участь молодиків спортивної зовнішності у провокаціях на боці влади та Партії регіонів.

Як керівник опозиційної партії «Батьківщина» в області запевняю, що наші активісти та прихильники ніколи не вчиняють провокацій, вони є свідомими людьми, тому я переймаюся безпекою громадян.

Молоді хлопці, які 6 квітня спровокували бійку, я переконаний, пов’язані з «Партією регіонів». Їх бачили журналісти близько 15.30 біля палаток «Партії регіонів» у центрі міста, поблизу Будинку торгівлі. Згодом хлопці у тих самих палатках перевдягалися.

Перед початком опозиційної акції молодики купками, по 3-5 осіб, у спортивному одязі ходили поміж активістів, які збиралися на мітинг. Є фотографії, які фіксують їхню присутність у натовпі перед акцією.

Далі молодики поблизу сцени познімали куртки та демонстрували однакові білі футболки з написом «ВО «Свобода». Бий жидів». Молоді хлопці охоче позували журналістам. Як виявилося, вони не мають жодного відношення до організації «Свобода», у них упізнали все тих же провокаторів та завимагали поскидати футболки. Хлопці цього не бажали і зчинили бійку. Жодного правохоронця у той час поряд не було. Віктора Смалія провокатори жорстоко побили, йому повибивали зуби та розкололи щелепу. Чоловіка забрала прямо з акції «Швидка допомога».

Одного провокатора активістам «Свободи» вдалося затримати. Коли його вів народний депутат Юрій Сиротюк, невідомий молодий чоловік у спортивних чорних шароварах та у капюшоні весь час намагався забрати провокатора з собою, показував посвідчення помічника народного депутата України, перешкоджав журналістам фотографувати його обличчя. Згодом журналісти з’ясували, що молодик є активним бійцем «Білого лотоса». Ми знаємо, що й раніше бійців з «Білого лотоса» активно залучала до залякувань опозиції владою.

Такого раніше не було, щоб за мовчазної згоди міліції у Черкасах та області процвітали неформальні бійцівські угрупування, які перешкоджають діяльності народних депутатів, депутатів обласної ради, журналістів та інших громадян.

Так, хлопців, які перевдягалися у провокаційні футболки та били опозиціонерів, ми вже бачили біля Соснівського РВ УМВС 3 квітня 2013 року, коли приходили туди на підтримку депутатів К.Бондарєва та О.Сінгаєвського.

Тоді я, Микола Булатецький, Леонід Даценко зверталися з вимогою до начальника Соснівського РВ УМВС Руслана Висоцького з вимогою пояснити, що ці хлопці роблять біля райвідділу міліції, чи пов’язані вони з міліцією, звідки вони мають інформацію про дії опозиціонерів, чому міліція нікого не притягнула до відповідальності за перешкоджання вільному волевиявленню мирних громадян.

Тоді Руслан Висоцький заперечував зв’язок з провокаторами, не поділяв нашого занепокоєння. Тепер через бездіяльність міліції постраждав молодий чоловік, якого скалічили найманці-бійці.

Я не знімаю відповідальності з хлопців, які за гроші беруть участь у провокаціях на підтримку влади та Партії регіонів. Вони, якщо вже є повнолітніми, то повинні розуміти відповідальність за хуліганські та кримінальні вчинки. Однак головну провину я покладаю на тих, хто їх фінансує та ними ж і керує — Партію регіонів. Такими бездумними провокаціями ще зовсім молодих хлопців за пару сотень гривень штовхають на реальний термін покарання за розпалювання міжнаціональної ворожнечі, нанесення тяжких тілесних ушкоджень.

Відповідальність я також покладаю на обласне управління міліції та особисто її керівника Валерія Дернового, який сам раніше був засуджений за фальсифікації та провокації, а тепер за його мовчазної згоди сумнівні угрупування з бандитськими методами процвітають безкарно на Черкащині.
У зв’язку з вищеозначеним прошу надати мені у визначений законодавством термін відповідь:

1.Хто керує групами молодиків-провокаторів від Партії регіонів?
2. Чому міліція не реагує належним чином на запобігання бандитським формуванням у Черкасах?
3. Чому під час провокації і бійки на всій площі не було жодного міліціонера, в той час як на всіх попередніх заходах присутність міліції була дуже активною, по кілька десятків одразу?
4. Встановити особи провокаторів поіменно та притягнути до відповідальності за розпалювання міжнаціональної ворожнечі, хуліганські дії та побиття з тяжкими наслідками Віктора Смалія.
Анатолій БОНДАРЕНКО,
депутат Черкаської обласної ради,
керівник обласної організації ВО «Батьківщина»

Останні новини