Анатолій Бондаренко голова обласної "Батьківщини": "Влада відкрила скриню Пандори" (ексклюзивне інтерв'ю частина 1)

Шановні читачі сьогодні ми пропонуємо Вашій увазі інтерв'ю з головою обласної організації політичної партії ВО "Батьківщина" Анатолієм Васильовичем Бондаренко.

1. Які зараз дії застосовує до вас влада після активізації політичної діяльності і чому ви так останнім часом активізувалися?

Як чому активізувався? Ну ми готуємося до акції Вставай Україно, яка відбудеться орієнтовно в середині квітня. Попердньо - це 20 квітня.

2. Все ж таки, як діє влада по відношенню до вас після такої активної опозиційної роботи останнім часом?

По діях влади, то тут ґрунтовний підхід. По-перше перевіряються всі, бізнес всіх моїх знайомих, кумів, родичів у третьому коліні. І просто знайомих людей які зі мною підтримують елементарне спілкування. Тотально перевіряють всіх і все без виключення. Починаючи з інспекції захисту прав споживачів і закінчуючи маловідомими інстанціями про які я навіть і не чув. 

Зокрема є навіть розпорядження, вже навіть і не криються. Є розпорядження перевірити наприклад підприємства моєї матері, наприклад керівника пенсійного фонду лисянського району. Звертається у державну інспекцію з охорони праці щоб перевірили. Хоча при зустрічі уже керівництво інспекції пояснило, що вони вже перевіряли, тому наступна перевірка може бути лише через півроку.

3. Яке у вас відношення до тандему Тулуб-Одарич?

У них план такий: в мерії щоб ми займалися Тулубом, а в обласній адміністрації щоб ми займалися містом. Я хотів би сказати їм, що ми займемося вами обома. Причому займемося дуже серйозно, тому що черкащанкам ви дуже надоїли. І Тулуб і Одарич надоїли. Немає діалогу.
Наприклад те зауваження, що я висловлював. Підходить 200-річчя Шевченка, доріг немає до Шевченкових місць. То що ми українці не можемо вже одне святе місце облагородить? Непотрібно було ні вертольотних майданчиків, ні вокзалів які напівпусті стоять, потрібно нормальну інфраструктуру розвити. Палац культури міський добудувати в Каневі, дороги зробити.

4. Які зараз у вас відносини з Сергієм Тулубом та Валерієм Черняком?

Ніяких відносин у мене немає і жодних контактів немає, та їх і не було. Контактуємо виключно в ЗМІ. З головою облради, то останній мій до нього візит був з Майбородою, Старіковою та іншими депутатами обласної ради, після нього розпочалися тотальні перевірки.

5. Зараз пішли чутки про можливість відходу Валерія Черняка, що вам відомо з цього приводу?

Я чув такі розмови в середовищі регіоналів, які в першу чергу висловлюють незадоволення ним, тому що він не чистий регіонал. Чотири роки тому він служив при помаранчевій владі, Черевку підносив патрони. Виступав і оди співав. Мав близько 20 млн. капітальних видатків, а потім вийшов на трибуну і каже, що у всьому винуваті папередніки. Цікаво які папередніки?

6. Як буде звітуватися Тулуб? Яка ваша реакція буде?

Хочу подивитися як відповідає за свої слова Сергій Тулуб. Чув що він мав їхати в Драбів і там почати звітувати. Ну я думаю там уже мали б напекти короваїв, щоб був використаний продовольчий потенціал. Ну напевно я не знаю чи буде там він звітувати, але це можливо.

Але я хотів би публічний звіт отут на площі, не в палаці Дружби народів де зберуться сільські голови з районів, чиновники наїдуть під галочку. Або хоч і в Дружбі народів, але щоб пересічні черкащани могли туди потрапити. 

Тому що в окозамилювання в які сьогодні вдається влада ніхто не вірить. То я думаю достатньо за Черкаси виїхати і приклад роботи влади - це дорога Черкаси-Сміла і звітувати нічого не треба, звіт так би мовити на лице. Такого як зараз ще не було, але ж звичайно винні папередніки.

Мені прикро, що цю фразу почали вживати на місцях. Так попередня помаранчева влада те то й те то. Так чекайте, я не був при владі коли були помаранчеві. В мене з Черевком були страшні суперечності. Були і кримінальні справи і все проти мене. А ви ж там на кожних гуляннях разом і пили і їли і тости там такі казали, що я як один почув то думав, що люблять його як рідного батька. Тіки прийшов Тулуб до нього всі кинулись.

7. З чим ви повязуєте такі прилаштувальницькі настрої еліти Черкащини?

У нас українців це з давніх давен, прислужити то туркам, то полякам, то росіянам. Отакі нажаль ми українці, поки ми не будемо мати самі гідну свою позицію і згадаємо, що коріння в нас від вільних козаків і Холодноярської республіки, тоді може щось і зробимо.

8. Яка ситуація з Фрезеніусом, влада обіцяла до кінця березня вирішити питання?

Питання не вирішено, бо на сьогоднішній день штучно створено проблему для Фрезеніуса. Чому в Чернігові вирішили це питання? Чому там є діалог? Тому що в нашої влади, тут монолог, а не діалог - чути нікого не бажають.

9. На офіційному сайті Партії регіонів з'явилася заява в якій вони звинуватили опозицію, у використанні протестних настроїв деяких груп черкащан, пацієнтів Фрезеніуса, працівників стоматполіклініки, тролейбусного парку?

Ми не використовуємо протестні настрої. Це протестні настрої простих людей, ми на них не впливаємо, ми можемо їх лише підтримати. І партія регіонів - народ і опозиція - народ, але ми з народом, а вони по ту сторону барикад.

10. Якщо опозиція прийде до влади, бо мабуть же ви плануєте здобути владу, тоді вже ваша влада буде з народом?

Найголовніше - це треба мати потужний потенційний кадровий резерв. Тому що прийти до влади можна, а як працювати потім це інше питання.

11. Зробимо екскурс у недалеке минуле. За часів Олександра Черевка, як тоді було, краще ніж зараз, чи гірше? 

Олександр Черевко був більш демократичною людиною, хоч він там вказівки і давав нищити Бондаренка, але певні рамки були які не порушувалися.

12. Як ви сприймаєте емоційні заяви Миколи Булатецького, що краще був би губернатором будь-який місцевий регіонал?

Мені не зрозумілі ці заяви. Тому що мене не цікавить черкаський регіонал. Мене цікавить повністю прибрати владу Януковича, а хто тут буде все одно - Тулуб, Петренко, Іванов – це все ставленики президента і я їх саме так сприймаю. Кузьмінський який тут прицмокував Черевка? А тут уже книжки про Тулуба пише.

13. Яка зараз ситуація в області із створенням революційних комітетів, оскільки їх активно створюють в західних областях країни? 

На Черкащині де-факто революційний комітет створений. Якщо треба буде його зробити де-юре то ми його ще раз створимо. А настрої електоральні такі, що вже зашкалюють. Найстрашніша та людина, якій немає що втрачати, нехай влада про це добре пам’ятає. І тільки до кінця додушить наший бізнес, тоді це будуть найстрашніші люди яким нічого втрачати.

14. Щодо останніх акцій опозиційних сил то вони хоча й були доволі успішними, але спостерігалася певна розрізненість в діях, в чому причина?

Ми поступово виправляємо свої помилки, надалі будемо більш ґрунтовно розробляти плани дій та узгоджувати між всіма представниками опозиційних сил. Але головне в тому, що ми не можемо узгоджувати і нав’язувати дії простим людям. Ми хочемо щоб народ проснувся і сам сходився на акції, а не по шнурочку сходилися члени партії, цього не потрібно. Головне питання щоб суспільство піднялося.

15. Яка буде оцінка нинішньої влади коли все таки опозиція прийде до влади?
А яка оцінка, ви ж самі бачите, що відбувається. Я вам скажу, що влада відкрила скриню Пандори. Тими діями, тими фіскальними органами, тими погрозами, переслідуванням політичних опонентів. То нехай вони зараз думають, що буде потім.
 

Останні новини