Аматорському театру села Худяки – 95 років

30 березня 2013 року народний аматорський театр Будинку культури села Худяки Черкаського району відзначив свою ювілейну дату.

Без сільського театру не може уявити свого життя жоден худяківець. У буремні роки революцій та воєн, у роки відбудови, і понині театр продовжує жити як джерело людських помислів, що живить новим змістом криницю народного таланту. Не одне покоління виросло на підмостках його сцени: діти, внуки замінили батьків та дідів.

Тож, у святковий день, вшанувати ювіляра зійшлися односельці та гості. Урочистості розпочато кадрами про минуле театру.

Незабутній режисер театру Анастасія Шквар, його незмінні актори Василь Атамась, Іван Харченко, Василь Грам, Марко Ляшко, Катерина Шматко, Андрій Кожем’яка, Василь Ліуш, Сергій Жізніцький та інші. Їх любили, їх чекали у нових виставах. До театру йшли, бо то було справжнє диво.

Двадцять років незмінно керує театром його режисер, а нині директор Будинку культури Валентина Рогатіна. Свого часу значну допомогу театру надавав відомий актор Черкаського музично-драматичного театру ім. Тараса Шевченка Володимир Ігнатенко. Та й зараз Валентина Рогатіна багато завдячує завідуючій літературною частиною обласного театру Варварі Присяжненко.

З гордістю хочеться наголосити, що театр лише на декілька місяців молодший від знаменитого Національного академічного українського драматичного театру ім. Марії Заньковецької. Але не зважаючи на такий поважний вік – вони завжди молоді, сповнені енергії, ентузіазму, бажання творити і радувати своєю творчістю людей!

На рахунку Худяківських акторів сотні спектаклів класиків і сучасної драматургії. Нині в їх репертуарі «Безталанна» Карпенка-Карого, «Сватав Гриць удовицю», «Як наші діди парубкували» Володимира Канівця, Михайла Старицького «Ніч перед Різдвом», «97» Миколи Куліша, п’єса Івана Котляревського «Наталка Полтавка», «Віддавала батька в прийми», «Катерина», «Сорочинський ярмарок», «Шлюб за оголошенням». Світова класика: «Підступність і кохання» Шиллера.

До уваги глядачів та гостей цього дня були представлені постановки авторів різних часів і різних жанрів: трагедії, ліричні драми, комедії, зокрема уривки з поем Володимира Канівця «Фараони» (актори – Іван Комашко, ВячеславМагльований), Лесі Українки «Лісова пісня» (актори – Юлія Бондаренко, Артем Євтушенко, Ярослав Магльований, Олександр Квітка); уривок із постановки історичного роману у віршах «Маруся Чурай» Ліни Костенко (актори – Ганна Любченко та Ярослав Магльований), тощо.

З приємністю хочеться згадати, що худяківський театр знають і люблять не тільки в рідному селі, а й далеко за межами. Цьогорічний ювілей – це значна культурна подія на теренах району та області, і на свято прибуло багато гостей та колег по сцені. Зокрема, цього дня свої пісенні та віршовані вітання дарували творчі колективи села Вергуни (народний аматорський хоровий колектив «Дивоцвіт»), Лесьок (народний аматорський хоровий колектив «Леськівчани») та соліст Павло Правник, село Сагунівка, виступивіз гумористичною театралізацією «Бабусі».

 

Довідково:

У всі часи своєї творчості худяківський театр – незмінний учасник районних, обласних та республіканських оглядів і конкурсів. У 1977 році театр став учасником Першого всесоюзного фестивалю народної творчості. Так, за успішну постановку п’єси Василя Минка «На хуторі біля Диканьки» постановою колегії Міністерства культури УРСР драматичний колектив нагороджено Дипломом ІІ ступеню та удостоєно почесним званням «самодіяльного народного». І ось уже 36 років, незважаючи ні на що, театр успішно захищає це звання. Саме про народний успіх говорили на святкуванні голова села Роман Василина, начальник відділу культури і туризму Людмила Морощук, жителі села та самодіяльні митці.

За інформацією відділу з питань внутрішньої політики,
зв'язків із громадськістю Черкаської райдержадміністрації

Останні новини