"Активісти" опального нардепа радіють криміналу еколога

Активісти опального нардепа Максима Полякова радіють кримінальному переслідуванню колишнього головного еколога області, який від їх імені повідомляв про «корупцію». 

Мова йде про активістів під проводом голови громадської ради при Черкаській ОДА Євгенія Глєбова та екс-очільника Державної екологічної інспекції в області Миколи Клименка. Конфлікт між угрупуванням активістів та екс-чиновником вже триває кілька років, але реальне його підгрунття лежить в площині особистих інтересів та потужної корупційної оборудки пов'язаної із землями на узбережжі Дніпра. 

На фото Євгеній Глєбов

За повідомленням Євгенія Глєбова, колишньому головному екологу було обрано запобіжний захід у вигляді особистого зобовязання. Кримінальне провадження стосовно екс-посадовця розслідується з лютого 2016 року за підозрами в неправдивому повідомленні про злочин та підробленні документів. За даними слідства Микола Клименко, використовуючи бланки ГО «Депутатський контроль» підробивши підпис уповноваженого даної організації по Черкаській області відправляв листи з повідомленнями про корупцію до Генеральної прокуратури України, НАБУ. 

Зокрема, за даними слідства екс-посадовець такими діями повідомив неправдиві відомості про прийняття суддями Господарського суду Черкаської області Єфіменко В.В., Скибою Г.М. та Довгань К.І. рішення на користь ТОВ Свидівок тур за винагороду та про отримання ними певної суми коштів від приватних осіб.

На фото Микола Клименко

Активісти які захищали забудову царського села ТОВ Свидівок тур. 

У підроблених листах мова йде саме про судову справу стосовно 9,76 га землі на березі Дніпра в адміністративних межах с. Свидівок, по вул. Дахнівська 85. Микола Клименко ще будучи начальником екоінспекції у 2015 році возив туди журналістів та показував забудову, тоді ж на захист ділків ставав і Євгеній Глєбов, як громадський активіст. 

У вересні 2007 року Свидівська сільрада надала в оренду ТОВ Свидівок-тур ділянку 9,76 га на 49 років з правом викупу. У квітні 2013 року на основі рішення сільради було укладено договір купівлі-продажу частини цієї ділянки ТОВ Свидівок-тур розміром 4,88 га. дану ділянку оцінили в 1 млн. 13 тис. грн. або ж 2076 грн. за сотку на той час близько 260 доларів. Нині ділянки в цьому кооперативі продаються по 7 тис. дол. за сотку. Друга частина ділянки розміром 4,87 га залишалася в оренді того ж ТОВ Свидівок-тур. Обидві земельні ділянки надавалися під розміщення культурно-оздоровчого комплексу та човнового причалу.

У 2015 році прокуратура намагалася оскаржити рішення Свидівоцької сільради якими було передано землю. Прокурори наполягали, що земля використовуюється не за цільовим призначенням і належить до водного фонду. І дійсно на значній частині земельного масиву у 9,76 га здійснюється фактичне приватне житлове будівництво, вільного доступу до води не забезпечено. У вересні 2015 року Господарський суд відмовив у задоволенні позову прокурорів повністю. Саме про це рішення суду і писав від імені активістів екс-посадовець.

Земельний масив у 9,76 га на якому господарює ТОВ Свидівок тур (на фото) .

У травні 2017 року Київський апеляційний господарський суд залишив без задоволення скаргу прокурора. У жовтні 2017 року в касаційній інстанції прокуратура домоглася часткового задоволення своїх вимог. Зокрема Вищий Господарський суд України скасував рішення першої та апеляційної інстанції та направив справу на новий розгляд до Господарського суду Черкаської області, де нині справа чекає свого розгляду. 

Щодо фактичного стану справ 

Земельний масив огороджено парканом та перетворено на царське село. Серед найбільш відомих фактичних власників ділянок та будиночків які будуються або ж вже побудовані є досить відомі особи: депутат міськради Роман Діскант, його бізнес-парнер Олександр Карпенко, екс-радник губернатора Юрій Піднебесний, дружина головного архітектора області Леся Дмитренко, екс-очільник управління охорони здоровя обасті Володимир Брожик, співвласниця ТРЦ «Хрещатик-сіті» Валентина Макарова, співкерівник ГО «Агенція підтримки підприємнитцва та інвестицій» Дмитро Просвірнов та інші. 

Окрім вже збудованих приватних домоволодінь, тут ще є до десятка вільних ділянок які продаються, вартість сотки стартує від 7 тис. дол. за сотку. 

За фактом продажу ділянки 4,88 га в 2013 році було відкрито кримінальне провадження, яке за даними реєстру судових рішень так і не було передано до суду. 

Конфлікт інтересів «активістів» та родинні сліди опального нардепа 

Головний публічний опонент екс-очільника екоінспекції, він же голова громадської ради при Черкаській ОДА Євгеній Глєбов є співкерівником ГО «Агенція підтримки підприємнитцва та інвестицій» разом з Дмитром Просвірновим який має ділянку в ТОВ Свидівок-тур. Офіси зазначеної агенції та ГО «Депутатський контроль» знаходяться в приміщенні ТРЦ Хрещатик-сіті співзасновниця якого Валентина Макарова також має свою діляночку. 

Згадуваний Дмитро Просвірнов є кінцевим бенефеціаром ТОВ «Галєн 1» де серед засновників є родичка народного депутата Максима Полякова – Олена Ісаєва.

Останні новини