Адвокат, що прикопав постраждалого в ДТП, назвав себе потерпілим

Адвокат з Харкова, що прикопав в лісопосадці постраждалого в ДТП, назвав себе потерпілим і не визнав вини в смертельному ДТП. 

Про це йдеться в вироку Черкаського районного суду.

Суд визнав винним обвинуваченого за ч. 1 ст. 135 ККУ (залишення особи без допомоги) і призначив покарання у вигляді двох років позбавлення волі, але відразу ж звільнив від відбуття покарання через сплив строку давності. Також суд постановив виплатити батьку загиблого 150 тис. грн. компенсації (при вимозі батька понад 800 тис. грн.).

Згідно обвинувального акту, обставини ДТП були наступні: обвинувачений разом з кількома друзями приїхав на полювання в січні 2016 року, поблизу Чигирина. Рухаючись автодорогою з селища Орбіта в напрямку Чигирина, автомобілем “Тойота Ленд Крузер”, в ході роз'їзду із зустрічним автомобілем здійснив наїзд на пішохода, який переходив автодорогу в недозволеному місці. В результаті ДТП, потерпілий отримав тяжкі тілесні ушкодження від яких загинув на місці. Обвинувачений не викликав поліцію, швидку допомогу, а відтяг потерпілого на узбіччя автодороги і покинув місце ДТП разом з знайомими. Після цього, він ще двічі повертався на місце ДТП, вперше із знайомим - щоб знайти його телефон який він загубив, вдруге - сам щоб відтягнути тіло в лісосмугу та прикопати. Наступного дня компанія продовжила полювання.

Сліди крові на автодорозі та волочіння, а згодом і тіло виявили місцеві жителі, що проходили дорогою та повідомили в поліцію.

В результаті проведення експертиз було встановлено, що потерпілий на момент ДТП перебував у стані середнього алкогольного сп'яніння, знаходився у вертикальному положенні, травми які отримав були несумісні з життям, а смерть настала в період від декількох секунд до декількох хвилин. Також, згідно експертного висновку, смерть потерпілого перебуває в причинно-наслідковому зв'язку з його діями, а не діями обвинуваченого.

Обвинувачений в судовому засіданні провини, як і цивільний позов не визнав повністю, хоча обставини подій ДТП підтвердив. Пояснив, що потерпілий в ДТП помер відразу і можливості його врятувати не було. Подальші свої дії пояснив наслідком шокового стану. Вважає себе потерпілою стороною, адже дана подія призвела до значних душевних хвилювань. Просив суд його виправдати.

Відзначимо, що в матеріалах вироку відсутня будь-яка інформація щодо автомобіля "Деу" та його водія з яким здійснював роз'їзд обвинувачений перед наїздом на пішохода. 

Зважаючи на результати досліджених в ході судового засідання експертиз, закриття слідчим кримінального провадження стосовно обвинуваченого по ч. 2 ст. 286 ККУ (порушення ПДР, що призвело до смерті), наявність у нього на утриманні малолітніх дітей, сплив строку давності притягнення до кримінальної відповідальності, суд вирішив що виправлення обвинуваченого можливе без позбавлення волі.

За інформацією видання 18000, обвинуваченим по якому постановлено обвинувальний вирок є адвокат з Харкова — Яно Сергій Сергійович.

Останні новини