3 січня: цей день для Черкащини

Помер:

- 1941 року Дубовий Наум Іпатійович. Український радянський партійний і військовий діяч. Наум Дубовий народився на хуторі Чмирівка Чигиринського повіту Київської губернії (нині Черкаська область, Чигиринський район). З початку XX сторіччя працює на шахтах Донбасу. Там же в 1903 році вступає до РСДРП(б). Був учасником Горлівського збройного повстання шахтарів у період першої російської революції.

Після Лютневої революції — делегат березневої Всеросійської конференції Рад робочих та солдатських депутатів від Щербинівки. Конференція, на якій з доповіддю від більшовиків виступав Сталін, проходила у Петрограді з 27 по 31 березня 1917 року. Одночасно з цією подією відбувалась Всеросійська нарада партійних працівників, скликана бюро ЦК РСДРП(б). Одним із небагатьох, хто брав участь і в конференції, і у нараді був Наум Дубовий (від селища Неліпівка Бахмутського повіту Єкатеринославської губернії). Нарада, що розпочалася 28 березня, закінчилась на початку квітня. На ній Ленін проголосив свої Квітневі тези.

Впродовж кількох років, починаючи з 1919-го, Наум Дубовий працює на різних військових посадах у 44-й дивізії, яку очолює його син — Дубовий Іван. В 30-х роках проживав у Сочі, працював на посаді інспектора радянського контролю. Заарештований 4 травня 1938 року, як член сім'ї зрадника батьківщини.

Вирок — 5 років адміністративної висилки — відбував у Казахстані, де й помер 4 січня 1941 року.

Останні новини