Користувацький вхід

Звільненому секретарю міськради вручили підозру

Звільненому секретарю Смілянської міськради вручили підозру за зрив опалювального сезону в місті, за лютий 2018 року. 

Костянтина Синьогуба підозрюють в неналежному виконанні посадових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що завдало істотної шкоди та спричинило тяжкі наслідки. 

За інформацією прокуратури, вказана особа підозрюється в тому, що виконуючи обов'язки міського голови міста Сміла, достовірно знаючи, що між комунальним підприємством і товариством з обмеженою відповідальністю укладено договір постачання природного газу, а також про необхідність отримання номінацій на природний газ комунальним підприємством, відсутність в останнього грошових коштів для здійснення платежів за договором, будучи в зв’язку з цим письмово повідомлений директором комунального підприємства про необхідність додаткового фінансування, маючи повноваження та можливість, своєчасно не скликав і не виніс на розгляд сесії міської ради питання щодо фінансування комунального підприємства, що унеможливило вчасне здійснення платежів за договором й отримання номінацій на природний газ на лютий 2018 року. Зазначене призвело до несанкціонованого відбору газу та спричинило матеріальну шкоду комунальному підприємству у вигляді збільшення боргових зобов'язань на суму понад 29 млн. грн.

Нагадаємо, що через небажання міського голови Сміли Олексія Цибка брати на місто боргові зобов'язання приватного теплопостачальника, він як посадова особа відчув безпрецедентний тиск з боку вищої владної та силової вертикалі області. Під тиском, мінімальна більшість Смілянської міської ради 22 листопада 2018 року таки проголосувала за взяття на місто боргових зобов'язань ТОВ "Смілаенергоінвест" у розмірі 86 млн. грн. та штрафних санкцій. Вже 27 листопада через суд Олексія Цибка було чергове відсторонено від посади міського голови. 

Однак і секретар Костянтин Синьогуб не забезпечив виконання завдання поставленого владною вертикаллю по підписанню договорів з НАК "Нафтогаз" із взяттям всіх боргових зобов'язань. 

Після цього посилаючись на рішення суду першої інстанції та виконавче провадження, власним розпорядженням від 7 грудня, поновив себе на посаді раніше відсторонений секретар Віктор Федоренко. 

27 грудня НАК "Нафтогаз" офіційно повідомив про укладення договорів на постачання газу для КП "Смілатеплокомуненерго" та про визнання містом боргових зобов'язань приватної прокладки ТОВ "Смілаенергоінвест". 

Відзначимо, що борги перед Нафтогазом у розмірі 86 млн грн були накопичені в період з 2010 року приватним ТОВ "Смілаенергоінвест". Організатори схеми та посадовці ТОВ "Смілаенергоінвест" до кримінальної відповідальності не притягнуті, нині тривають судові розгляди.
 

Останні новини

Loading...