Користувацький вхід

Затоплення Черкас долалося важко через бажання відтендерити 2 млн. грн.

Зливи які охопили Черкащину найбільше позначилися на обласному центрі. Очікувано виникли проблеми із підтопленням вулиць та доріг міста. 

Спільними зусиллями рятувальників, комунальних служб та громадських активістів ситуацію вдалося нормалізувати. Зараз коли ще не подолані наслідки вже розгортається дискусія між чиновниками та містянами хто ж винен? 

Свою позицію щодо ситуації яка склалася у місті з відкачуванням дощових вод виклав представник підрядника який раніше виконував роботи з відкачки дощової води і якого нині усунула міська влада від виконання цих робіт. 

За інформацією Андрія Бортника злива не була такою катастрофічною і провести роботи по відкачуванню води можна було у штатному режимі не залучаючи рятувальників, що власне і робилося підрядником раніше. За нинішніх умов міська ж влада не впоралася із штатною ситуацією, а наслідки дощів не усунуті до нормативних вимог до сьогоднішнього дня. Більше того підприємець розповів про бажання «відтендирити» з бюджету міста 2 млн. грн. Проте про все по порядку. Представник міськвиконкому Сергій Отрешко ще вчора заявив, що місто впоралося з наслідками зливи. 

Як доказ, що роботи не здійсненні в достатньому обсягу вже екс-підрядник навів фото, з різних районів міста. Сьогодні ж ситуація була схожою. На перехресті Одеської-Котовського колишні підрядники самі відкачали воду. 

- Просто втомились чекати комунальників. З самого ранку пропонували свою допомогу, але отримували відповідь "все під контролем, допомога не потрібна". В результаті те, що можна було б ліквідувати протягом вчорашнього ранку не ліквідовано до сих пір. 4 одиниці потужної техніки, аналогів якої за потужністю та собівартістю відкачки просто немає в місті так і простояли без діла, - пояснив Андрій Бортник.

Літак ще плаває і сьогодні. 

До сьогоднішнього дня основні накопичувальні басейни залишаються заповненими водою і в разі поновлення суттєвих опадів місту знову загрожує підтоплення.

Накопичувальне озеро на вул. Конєва фото зроблено сьогодні, вода не відкачується. 

Сьогодні фото озера Ріца поблизу вокзалу. 

Тут відачування води здійснюється звичайним каналізаційним насосом. 

- Чому так відбулось? Тому, що Водоканал, не маючи відповідної техніки просто відкриває засувку на трубі аварійного переливу басейна Ріца. І вода відкачується в його мережу, На очистні мережі ПАТ "Азот". І місто чистить чисту дощову воду, сплачуючи за це, як за фекалії. До того ж вода відкачується малопотужним каналізаційним насосом, потужності якого і близько не вистачить для підтримки озера Ріца в безпечному стані, - пояснює Бортник.

Про відсутність потрібного обладнання знає і Олександр Радуцький і Сергій Отрешко, для цього і було проведено тендер на якому за інформацією підприємця «відтендерять» з міського бюджету по найскромніших підрахунках близько 2 млн. грн.

Так заплановані роботи з будівництва зливової напірної каналізації по вул. Смілянській від накопичувального басейну (між вул. Хоменка та вул. Вернигори) до перехрестя з вул. Вернигори м. Черкаси. Тендер вже проведено.

- Третім пунктом передбачене найцікавіше: встановлення електричних насосів для відкачки озера Ріца в "мережу зливової каналізації". А як же очистка, спитаєте? Бо саме тому ж змінили підрядника, борючись за те, щоб вода очищувалась. А ніяк. Буде обладнання- зможемо качать як і минулий підрядник, - інформує Бортник. 

І головне – ціна питання. 

На відкачку зливових вод з накопичувальних басейнів за 2014 рік витрачалося менше 100 тисяч гривень. Тоді в чому ж нагальна потреба змінити підрядника і встановити насоси? Відповідь виявилась простою. Проектні роботи по вказаним закупівлям виконувала фірма ТЕКС. Вона ж і перемогла в конкурсі на встановлення насосів. Якщо порівняти ціни, що заложені в кошторисну документацію то побачимо, що вони завищені в ТРИ рази. Другим потрібним моментом є відмова від лічильників обліку перекачаної води, що постійно використовувались нами. Без них заробляти кошти набагато цікавіше.

Так на фото початкова проектна вартість 1 млн. 895 тис. грн. і це вже як говорить підприємець завищена ціна.


З документації конкурсних торгів вже вимальовується інша цифра, значно вища. Так за забезпечення пропозиції потрібно заплатати 16 тис. 400 грн. з копійками. За нормативними вимогами ця цифра складає 0,5% від загальної вартості проекту. Шляхом нескладних арифметичних розрахунків отримуємо вже нову вартість проекту – 3 млн. 280 тис. грн.

Тепер стосовно розцінок. КП Водоканал відкачував озеро на Конева по 4.50 за відкачку та 4.09 за утілтзацію. Приватний підрядник до нього по 3 гривні. 8.59 проти 3 грн- суттєва економія бюджетних коштів.

Loading...