Користувацький вхід

Заступника Тулуба третій рік судять за 200 млн. грн. збитків

Першого заступника часів губернаторства Сергія Тулуба на Черкащині, безуспішно судять вже третій рік.

Мова про першого заступника губернатора Сергія Рябцева, який займав дану посаду з травня 2010 по вересень 2013 років. Кримінальне провадження стосовно нього почали розслідувати у жовтні 2014 року за статтями привласення майна в особливо великих розмірах та службове підроблення.

За даними слідства внаслідок неправомірних дій посадовця та ряду інших осіб відбулося заволодіння майном ПАТ «Укргазвидобування» шляхом реалізації скрапленого газу фіктивному підприємству ТОВ «Черкаси-Газснаб». Скраплений газ реалізовувався за заниженими цінами, різниця із реальною ринковою вартістю склала понад 200 млн. грн. 

На фото Сергій Рябцев, уродженець міста Торез, Донецької області, приїхав працювати на Черкащину як представник команди Сергія Тулуба. 

Суть схеми полягала в тому, що ТОВ «Черкаси-Газснаб» отримував довідки за підписом першого заступника губернатора за якими брав участь в спеціалізованих аукціонах на яких купував скраплений газ нібито для подальшого продажу населенню. Вартість придбаного таким чином газу складала 20% від вартості газу який реалізовувався на комерційних аукціонах. Від посадовця фірма систематично отримувала підтвердження фактів реалізації придбаного газу населенню. Хоча насправді газ насленню не надавався, а в подальшому реалізовувався по комерційній ціні. 

В ході розслідування екс-посадовцю було обрано запобіжні заходи спочатку нічний домашній арешт, згодом грошова застава. Однак на даний час термін дії запобіжного заходу сплив, а новий не обирався. 

В липні 2015 року обвинувальний акт по справі було передано до Соснівського районного суду. За два з половиною роки було проведено кілька десятків засідань, однак через неявку свідків розгляд справи переносився. Чергове засідання відбудеться вже в березні цього року. 

Відзначимо, що дана схема не була унікальною для Черкащини і є складовою так званих газових схем біглого олігарха часів Януковича, Сергія Курченка, які реалізовувалися по всій країні та оцінюються в мільярди гривень. 

Примітним є те, що фіктивного директора ТОВ «Черкаси-Газснаб» вже засуджено Комінтернівським районним судом м. Харкова, за угодою про визнання винуватості він отримав 5 років умовно в січні 2017 року.
 

Останні новини

Loading...