Користувацький вхід

Юрій Сиротюк: "Відзначення 245-ї річниці Коліївщини допоможе режиму Януковича зрозуміти, до чого призведе його політика"

30 березня 2013 року народний депутат України, уповноважений від ВО "Свобода" у Черкаській області Юрій Сиротюк та письменник Євген Стеблівський провели зустрічі та презентацію книги "Звенигора. Повстанці. Шабля на комісара" у Ватутіному та Шполі.

У Ватутіному влада готувалася завчасно до приїзду народного депутата, привівши під міський палац культури нечисленну юрбу прихильників провладної партії та комуністів. Але, незважаючи на усі їхні потуги, свободівці згасили запал "регіоналів" ще на підході до будівлі.

Під час зустрічі Юрій Сиротюк торкнувся важливої теми для Черкащини – теми села, адже Черкащина – це аграрна колиска держави: "Нині влада намагається знищити села, стверджує, що вони є економічно недоцільними та слабкими, нібито вони "тягнуть країну донизу". Для пришвидшення цього жахливого процесу використовує три важелі. По-перше, це закриття шкіл. Якщо у селі не працює школа, то молоді немає сенсу народжувати дітей, адже їх немає як виховати. Тому більшість молодих людей виїжджає. Другий важель знищення села – ліквідація фельдшерсько-акушерських пунктів, лікарень. Селяни не мають змоги підтримувати своє здоров'я у належному стані, тому масово вимирають. Уже дві ці причини є небезпечними, через них цілі поселення залишаються порожніми. Третій важіль – це земля. Її продають у чужі руки, передають в оренду "своїм", таким чином забираючи чи не останню можливість для існування, самостійної праці та самоствердження. Влада намагається затиснути село у сталевих лещатах, але вона мусить згадати, як поводиться українець в умовах національної та соціальної нерівності".

"Ми готуємо проект постанови про святкування 245-ї річниці Коліївщини. Це допоможе чиновникам зрозуміти та вивчити, що може статися, якщо не буде припинено тиск на село та українців, що станеться, якщо спробують втілити тотальну агресивну українофобію", – додав свободівець.

Розповідаючи про свою першу книгу "Звенигора. Повстанці. Шабля на комісара", Євген Стеблівський зазначив: "У моїй книзі написано історію вашої землі. Мене приємно вразила Черкащина. Я дійсно побачив її характер, переконався, що саме звідси може початися така національна революція, яка за характером схожа на рух опору початку ХХ століття", - інформує прес-служба Черкаської обласної організації ВО "Свобода"

Останні новини

Loading...