Користувацький вхід

Юлія Тимошенко у Смілі: "Це зробили ви, сміляни"

Сьогодні місто Сміла з терміновим візитом відвідала лідер ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко.

Лідер за соціологічними дослідженнями неоголошеної президентської гонки прибула в замерзаюче 80-тисячне місто, щоб підтримати жителів у їх боротьбі за тепло та газопостачання. Попри вчорашнє доручення Президента, газопостачання в місті повністю не відновлено, а договори на поставку газу не укладені. 

Під час візиту Юлія Тимошенко зустрілася з смілянами на центральній площі міста, висловила слова підтримки меру та побувала на котельнях де йдуть роботи з відновлення газопостачання. 

- Вони зараз кричать, що вони увімкнули опалення, змагаються за те хто саме це зробив. Але це зробили насамперед ви, сміляни, бо ви не змирилися, не піддалися на шантаж і тиск. Ви палили шини, перекривали дороги, збиралися на мирні протести. Це зробили саме ви, ви змусили їх це зробити. Ця ситуація показала, що влада ховається по норах, коли люди об'єднуються і піднімаються проти свавілля. Ви повстали, але багато людей терплять. Хочу подякувати вам за вашу нескореність, - висловила слова підтримки Тимошенко на мітингу на який зібралося близько півтори тисячі жителів. 

На переконання Юлії Тимошенко ситуація яка склалася в Смілі - це результат захмарних цін на газ та мегакорупція державної влади. 

- В основі цієї біди - це захмарна ціна на газ. До того як прийшла до влади ця мафія, народ споживав газ власного видобутку. Достатньо однієї постанови уряду, щоб газ власного видобутку постачався передусім для населення. Вартість газу власного видобутку із прибутками, інвестиційною складовою, податками складає 90 дол. за тисячу кубометрів, вони ж нам продають за 300 дол. Це та ціна, за рахунок якої вони збагачуються і вона є абсолютним злочином влади. Така ціна є результатом патологічної жадібності Президента і його корупційного оточення, а кошти від неї осідають мільярдами на їх офшорних рахунках. 

Друга частина цієї проблеми - це мегакорупція яка поглинула правоохорону систему, прокуратуру, СБУ, НАК "Нафтогаз". Вони роками виводили гроші на рахунки через прокладку, а правоохоронна система цього не бачила. То чому ж сьогодні НАК "Нафтогаз" вимагає погашення боргу від смілян, а не у реальних крадіїв? Тому що вони одне ціле, - заявила політик.

Лідер політичних симпатій українців різко розкритикувала "реформи" діючої влади та кваліфікувала їх як сучасний геноцид української нації.

- Якщо ми від них не позбавимося, у нас немає майбутнього. Кожен рік з країни їде 1 млн. українців, такі темпи стають загрозливими. І їдуть люди насаперед через зневіру та відсутність видимої перспективи на розвиток. Це результат тих соціальних експериментів та псевдореформ діючої влади. 

Тому я прошу вашої підтримки, донесіть до своїх рідних, знайомих правду, бо я не можу донести це до кожного. Їх так звані реформи - це геноцид української нації, ліквідація населення і захоплення природніх ресурсів нашої країни, - резюмувала Тимошенко. 

Опісля мітингу лідер ВО "Батьківщина" поспілкувалася з міським головою Олексієм Цибком, висловивши слова підтримки, та відвідала одну з найбільших котелень на якій тривали роботи з підключення газопостачання. 

Нагадаємо, що з 12 листопада у місті запровадили надзвичайний стан через відсутність опалення. Без тепла залишилися багатоквартирні житлові будинки, лікарні, дитячі садки та школи. Попри тиск з боку влади та газопостачальника міська рада відмовилася брати на себе гарантії погашення боргів попереднього теплопостачальника ТОВ "Смілаенергоінвест". 

Станом на вечір більшість котелень в місті вже розпочали роботу. Однак за інформацією директора нинішнього теплопостачальника КП "Смілатеплокомуненерго" Ігора Ройка договорів на газопостачання та визначених лімітів на сьогодні не укладено, а роботи здійснюються на підставі вчорашньої усної вказівки Президента.

Останні новини

Loading...