Користувацький вхід

Як павуки в банці

На Черкащині розгортається безкомпромісна боротьба за посаду голови Апеляційного суду Черкаської області. Ця боротьба нагадує боротьбу павуків в банці. В судових органах зазвичай все відбувається кулуарно, однак ситуація на Черкащині відкрила суспільству всю суть суддівської системи, - це головний позитив цієї боротьби. 

Зараз в хід пішли всі методи інформаційної, політичної боротьби за посаду які вийшли на всеукраїнський рівень.

Вибори голови суду мають відбутися 17 квітня цього року на Загальних зборах Апеляційного суду. Претендента два – нинішній голова Володимир Бабенко та суддя апеляційного суду Сергій Бондаренко.

Інформаційні атаки всеукраїнського рівня на нинішнього голову суду Володимира Бабенка почалися незадовго до виборів, хоча ці інформаційні атаки є досить скандальними та відкривають всю корупційну та кланову систему прийняття рішень судами.

Так суддя Сергій Бондаренко заявив про тиск на себе з боку голови суду і очевидно, що він був – це підтверджує аудіо запис, який відмовилася прокуратура долучати до справи. Але факт залишається фактом на аудіо добре чути голос голови суду Володимира Бабенка, а також вислови які чітко можна ідентифікувати як погрози Сергію Бондаренку.

На фото Сергій Бондаренко. 

Цей скандальний аудіо запис облетів провідні всеукраїнські ЗМІ, можна його повністю прослухати на сайті УНІАН

На 3-8 хвилині розмови чути, як голова суду заявляє, що винесення законних рішень всупереч його побажанням є війною проти нього. При цьому законність рішення Бондаренка він сам не ставить під сумнів. 

Бабенко: "Ти проявив велику неповагу до мене і усього колективу. Ти оголосив війну".
Бондаренко: "Єслі я виніс законне рішення, получається я войну оглашаю?"
Бабенко: "Да, парєнь. Ти оголосив мені війну. Бо усі нормальні люди понімають, що є якась справа. Можем помогти - помогли. Не можем - сіли подумали. Сказали, що в такому випадку не получиться. А піти втіхаря десь там і зробити маленьку пакость. Це не мені ти насолив, а насолив усім нам. Іди тепер договорись з ними про зал там і все остальне".
Бондаренко: "Получається як - бери і викідай людей на вулицю? Якби там ще законні підстави були. Там взагалі нічого немає"
Бабенко: "Якби ти думав про цей колєктів ... не можеш найти, кажеш - незаконно ... отвод собі заяви, отклади .. та куча всього єсть. Главноє желаніє".
На 20-й хвилині розмови чути слова, які можна розцінити як погрози.
"Поки я тобі в жизні нічого поганого не робив, но будь обережним", - каже Бабенко.

До цієї боротьби проти нині ще діючого голови суду Володимира Бабенка підключається і Автомайдан. Вже завтра, 31-го березня, о 10:30 столичні автомайданівці планують завітати до Володимира Бабенка щоб поставити декілька запитань. 

Як інформує АвтоМайдан - AutoMaidan, «цей запис (зроблений 06.12.2013р.) є унікальним, бо вперше ми отримали беззаперечний доказ існуванню кругової поруки серед українських суддів: всі пов'язані, жодної незалежності у прийнятті рішень, а якщо хочеш працювати виключно за законом - стаєш ворогом голові суду та, відповідно, й всьому "коллективу", – йдеться в повідомленні.

«Як відомо, голова суду Володимир Бабенко займає свою посаду з липня 2012р., під час Майдану його підлеглі лишали під арештом в тому числі побитих "беркутами" і наших активістів Автомайдану. Тому у нас є "декілька" питань до нього і з цього приводу. Не думаємо, що вони йому сподобаються», – інформує АвтоМайдан.

Очевидно, що в рамках тролінгу нинішнього голови суду завітає завтра в Черкаси і скандально відомий народний депутат Сергій Каплін. (обраний до ради від Блоку Порошенка але вже розпочав свою сольну політичну кар’єру з так званою партією простих людей – ред.) На Черкащині запам’ятався як за часів Тулуба намагався потрапити до нього в кабінет, але духу вибити двері не вистачило.

Сьогодні ж голова апеляційного суду Володимир Бабенко з уже явно підмоченою репутацією не чекаючи завтрашнього спілкування дав брифінг на якому розставив крапки над «і». За озвученою ним інформацією, всі інформаційні атаки на нього організовані з метою дискредитації його особисто, більшості колективу суду та обрання новим головою суду саме Сергія Бондаренка. 

На фото нині голова Апеляційного суду Володимир Бабенко (Фото сайту Прочерк)

– У зв’язку з гучними заявами Бондаренка про тиск на нього з боку голови апеляційного суду вимушений зробити заяву. Законодавець залишив норму про обрання на зборах суду голови суду. На нараді суддів визначена дата - це 17 квітня 2015 року. Тому суть таких гучних заяв зводиться до намагання нашою золотою молоддю усунути конкурентів та будь-якою ціною захопити владу в конкурентів, – зазначив Бабенко.

Також Володимир Бабенко заяви колеги назвав брехливими кляузами та заявив, що подав офіційні заяви у прокуратуру про озвучення Бондаренком завідомо неправдивої інформації. 

Насамкінеть Бабенко відзначив, що приймає такий виклик і обовязково братиме участь у виборах голови суду, хоча раніше планував звільнятися. 

На пряме запитання журналістів, про оприлюднений аудіо запис, Бабенко не зміг чітко відповісти. 

- На мою думку – це якісь нарізки зроблені спеціально, я спілкуюся з суддями виключно на нарадах, - відповів Бабенко. 

Насамкінець додамо, що зараз і особливо завтра по всіх провідних ЗМІ ми будемо спостерігати красиву картинку як суддя Бондаренко пішов проти системи корупції очолюваної Володимиром Бабенком. 

Насправді все набагато простіше і прозаїчніше, - іде елементарна боротьба за посаду голови Апеляційного суду Черкаської області. 

Виникає багато запитань і до того ж судді Сергія Бондаренка – чому запис півторарічної давнини оприлюднено лише зараз і чому лише зараз він став борцем за справедливість? Відповідь цілком очевидна – тому що йому зараз це вигідно. Не будемо судити хто кращий Володимир Бабенко чи Сергій Бондаренко. Цілком очевидно, що аудіо запис відкрив сутність нинішньої системи суддівської влади і показав у всій красі Володимира Бабенка, але не треба забувати, що і суддя Сергій Бондаренко якому невідомі спалили автомобіль іде туди не для того щоб ламати систему, а щоб її очолити, бо не від нього одного залежить доля системи. 

Взагалі ж то – сам цей скандал якого вигляду він набув зараз корисний для суспільства. Одним словом як павуки в банці, тільки зараз волею долі кришку банки привідкрили для суспільства.
 

Loading...