Користувацький вхід

Як фальсифікували вибори для голови облради

Результати виборів для майбутнього голови Черкаської облради в 2010 році були сфальшовані.

Сьогодні згадуємо як фальшувалися результати виборів на місцевих виборах 2010 року.

Протоколом результатів виборів в Черкаську обласну раду по багатомандатному та одномандатних округах, 6 листопада 2010 року були оголошені результати. Серед інших, обраним по одномандатному округу № 30 в Христинівці, було оголошено Валерія Черняка (Партія регіонів)

Однак протокол Христинівської районної виборчої комісії по округу № 30 засвідчував перемогу зовсім іншого кандидата. 

1. Гоменюк Сергій Іванович — 3212 голосів
2. Черняк Валерій Петрович — 2051 голос
3. Кушнірук Микола Вікторович — 1000 голосів
4. Гаврилюк Тетяна Іванівна — 729 голосів

Справжній переможець виборів, Сергій Гоменюк, звернувся з адміністративним позовом до Черкаської обласної виборчої комісії про скасування підсумкового протоколу, в частині визнання обраним депутатом Валерія Черняка. 

Черкаський оркружний адміністративний суд взяв до розгляду позов кандидата-переможця, залучив у якості третьої особи визнаного обраним Валерія Черняка та ухвалив рішення витребувати в обласної виборчої комісії засвідчену копію протоколу результатів виборів по округу № 30, на підставі якого було прийнято постанову про підведення підсумків виборів в обласну раду. 

Розгляд справи по суті був призначений на 10 листопада 2010 року. Однак в день засідання, до суду від позивача надійшла телеграма про відкликання позову та закриття справи за позовом у зв'язу із вирішенням спору, сам позивач в залу суду не з'явився. 

Представник позивача клопотання надіслане телеграмою не підтримала та просила перенести судовий розгляд на інший день. Крім того, зазначила, що на час судового розгляду відсутній телефонний зв'язок з її довірителем. 

В результаті Черкаський окружний адміністративний суд постановив залишити позовну заяву без розгляду у зв'язку з відкликанням позову. 

Вже 17 листопада 2010 року Валерія Черняка, на безальтернативній основі, було обрано головою Черкаської обласної ради. Свої обовязки на даній посаді він виконував до 25 лютого 2014 року коли був відправлений у відставку за власним бажанням. 

Відзначимо, що по викладених фактах фальсифікацій результатів виборів, правоохоронці розслідування не проводили. 

Нагадаємо, що на місцевих виборах 2015 року, відбулася невдала спроба фальсифікації результатів виборів. За її результатами були засуджені, до умовних термінів, голова ОВК Микола Свергунов (Опозиційний блок) та секретар Дмитро Жиляєв (БПП). На замовників фальсифікацій слідчі вийти не змогли.

 

Loading...