Користувацький вхід

"Я легітімний", - голова облради депутатам

Сьогодні відбулася позачергова сесія Черкаської обласної ради єдиним і головним питанням якої стояло ухвалення «ООбласної програми фінансування доріг державного значення, які проходять територією області на 2016-2018 роки».

Перед тим як обговорювати та ухвалювати відповідну програму голова Черкаської обласної ради особисто спростував чутки навколо можливої своєї відставки.

- Демонструючи послідовність в своїх діях, я хочу спростувати інформацію, що нібито я підтверджував факт написання мною заяви про складання повноважень. Зверніться в секретаріат облради і отримайте відповідь: з 1 серпня я був у відпустці! Ніде публічно я про складання повноважень не говорив. Навіть за власним бажанням, складання повноважень є визначено регламентом. Це чітка процедура. Та дій не було, тож спростовую інформацію про свої наміри скласти повноваження облради, - заявив Олександр Вельбівець відповідаючи на питання окремих представників депутатського корпусу.

Згодом депутати перейшли до обговорення та прийняття власне проекту програми, яка вочевидь мала бути ухвалена куди раніше. За ухвалення програми проголосувало 67 депутатів чого більше ніж достатньо для її ухвалення. Однак чи запрацює вона на повну в цьому році покаже лише найближчий час.

Затверджена програма дає потенційну можливість вже в цьому році освоїти на капітальний та середній поточний ремонт доріг державного значення області на суму 235 млн. 437 тис. грн. 

Кошти виділяються на засадах співфінансування – 214 млн. виділяється з державного бюджету, 21 млн. грн. з місцевих бюджетів (умови спів фінансування 10% від потрібної суми фінансується з місцевих бюджетів). Наразі місцеві ради отримали юридичний механізм спрямування коштів на ремонт доріг державного значення з місцевих бюджетів. Наскільки ефективно втілюватиметься програма покаже лише найближчий час. 

Відзначимо, що навіть за найсприятливіших умов навряд чи вийде освоїти умовно наявні кошти. Станом на кінець серпня активні роботи ведуться лише на правому відрізку автодороги Черкаси-Сміла. По іншим тривають тендерні процедури.

Останні новини

Loading...