Користувацький вхід

Вибори до ОТГ - іспит на чесність і толерантність

Вибори до ОТГ - іспит на чесність і толерантність. Про це заявили представники політичної сили  ВО "Черкащани" на прес-конференції, присвяченій старту виборчого процесу.

Вибори відбудуться 23 грудня у 27 новостворених ОТГ Черкаської області. 

- Вибори - це черговий важливий крок до подальшого втілення реформи децентралізації. Насамперед, це важливий і відповідальний час для мешканців об’єднаних територіальних громад, які обиратимуть собі місцеву владу. Ми послідовно відстоюємо позицію, що люди на місцях самі повинні вирішувати з ким їм об’єднуватися. Тут не може бути примусу і нав’язування думки згори. 

Ми будемо брати участь у виборах у всіх ОТГ і сподіваємося, що виборча компанія пройде в конструктивному руслі, без надмірної політизації. Ми стоїмо за чесні й прозорі вибори, проти будь-яких маніпулювань. Звичайно, ми зацікавлені, аби якомога більше наших представників було в громадах. І в якості депутатів, і в якості очільників. Але все має відбуватися демократично, чесно і в межах чинного законодавства. Бо сумнівні перемоги нам не потрібні, - заявив секретар ради Черкаської обласної організації ВО "ЧЕРКАЩАНИ " Олександр Коваленко. 

Голова фракції ВО "ЧЕРКАЩАНИ" в Черкаській обласній раді Анатолій Підгорний висловив сподівання, що обласна рада таки доопрацює і прийме Перспективний план розвитку громад регіону з урахуванням насамперед мешканців громад. 

-Прикро тільки, що й досі область не має затвердженого обласною радою Перспективного плану розвитку громад, якого так чекають жителі. ВО "ЧЕРКАЩАНИ" докладуть максимум зусиль, щоб план був доопрацьований і погоджений з урахуванням інтересів насамперед жителів майбутніх об’єднаних громад. Неприпустимою є практика, коли окремі громади крояться під інтереси політичних чи бізнесових угрупувань, - відзначив Анатолій Підгорний. 

Депутат обласної ради Володимир Павличук додав, що базовими принципами для об’єднання громад мають стати насамперед їх майбутня фінансово-економічна спроможність та бажання місцевих жителів. 

Секретар ради Канівської районної організації ВО "ЧЕРКАЩАНИ" Микола Фесенко наголосив на потребі уникнути надмірної політизації прийдешніх виборів. 

- Сьогодні ми бачимо надмірну політизацію в суспільстві, бо вже в наступному році країну чекають дві всеукраїнські виборчі кампанії. Безперечно, ця політизація буде перекладатися і на вибори в ОТГ. Повністю її уникнути нам не вийде з обєктивних причин, оскільки це спосіб насамперед піару для політичних сил всеукраїнського масштабу. Але нам треба докласти зусиль, що кампанія пройшла чесно, відкрито, толерантно. Не можна на місцевому рівні ділити людей за партійною приналежністю та переступати межу толерантності. Слід пам’ятати, що вже на наступний день після виборів треба займатися копіткою щоденною роботою по розбудові громад, а це буде важко зробити, якщо люди пересваряться під час виборчої кампанії.

Останні новини

Loading...