Користувацький вхід

Вельбівець: "Я не приїхав вам сюди чесать" (Аудіо)

Новий губернатор Олександр Вельбівець провалив вибори в рідній Лисянській ОТГ.

Кандидат від влади, колишній менеджер МХП та голова Лисянської РДА часів "помаранчевих" В'ячеслав Бабенко до фінішу прийшов лише другим. Обрання його головою нової громади було принциповим завданням Олександра Вельбівця

Нагадаємо, що Олександр Іванович був призначений на посаду 20 листопада цього року. До цього кілька місяців тривала кулуарна боротьба за посаду з вже екс-губернатором Юрієм Ткаченком. В політичних кулуарах вже вищого рівня, зіткнулися у боротьбі перший заступник голови Адміністрації Президента Віталій Ковальчук який був політичним дахом Ткаченка та агроолігарх Юрій Косюк, переміг останній. 

Головне завдання яке буде поставлено перед новим очільником області – це забезпечення потрібного результату Петру Порошенку на виборах глави держави. Вже колишній губернатор показав власну неспроможність у забезпеченні результату правлячій партії будь-якою ціною. Юрій Ткаченко не зміг виконати поставлені завдання по забезпеченню «правильних» результатів виборів шляхом фальсифікації результатів місцевих виборів в обласну раду в 2015 році. 

Олександр Вельбівець ще в серпні вступив в боротьбу за губернаторське крісло, тоді ж готував сприятливий грунт на можливих виборах в Лисянську ОТГ для колишнього голови РДА 2006-2010 років В'ячеслав Бабенка якого підозрювали в отриманні неправомірної вигоди в розмірі 77 тис. дол. за розбазарювання 277 га землі на Лисянщині. 

В розпорядженні видання є аудіозапис одного з таких візитів Олександра Іванович на Лисянщину. Зустрічаючись з місцевим активом він просував В'ячеслава Бабенка. Нижче публікуємо аудіо та стенограму з уточненнями в тексті.

Я не приїхав вам сюди чесать і не чесав до сьогоднішнього дня. Повірте мені, я тут так самож живу і після того як мене там звільнять я всерівно приїду додому. В мене там батько лежить і мати живе. 

Тому я вам кажу повірте, що мені так само не одінаково, дуже не одінаково, який це буде формат обєднання. І саме головне мені не одінаково хто буде очолювати цю громаду. І я вам відкрию секрет, ну вже не є секрет, я людина пряма - головою громади повинна бути людина не методом... 

Колись я зайшов, сидять сільські голови в кабінеті селищного голови - кажу, що ви тут мудруєте? - Та оце ж з оцим об'єднанням, щоб щось, якось. Та думаємо як же воно буде. - Знаєте що, я вам чесно скажу, ви думаєте не про те як воно буде, ви думаєте про одне - для вас найголовніше, для вас персонально не для громади, для вас хто буде головою. - Вони: Ну да - це тож немаловажно. - Погоджуюся - це немаловажно, бо одна Тальнівська громада, яка найкраще, найспокійніше і найбистріше об'єдналася, все класно розрахунки суперячі просто.

Завелися два потужних дядька про яких я вам казав і один одному - я тобі щось зроблю, а я тобі зроблю. (мова про місцевого бізнесмена Петра Мовчана який підтримав на посаду голови громади свободівця Олексія Юрченка який переміг та депутата облради, олігарха Олександра Короткова який провів більшість депутатів у раду - ред.) Вибори наколотили, обрали патологоанатома з партії "Свобода" обрали мером.(мова про обраного мером свободівця Олексія Юрченка - ред.) Він до сих пір другий рік громаді він не може знайти спільної мови з депутатами - газ, мусор, вода, електроенергія - завал, в громаді караул. От теж немеловажно хто буде громаду очолювати. 

Якщо зараз, я їм сказав сільським головам, в мене є відповідь на ваше запитання - хто буде головою громади в Лисянці. Я їм сказав - ніхто з вас. Я абсолютно знаю чого я так сказав. Якщо хтось думає, що 500 чоловік з Журжинець вирішать питання 2-4 тисяч інших сіл. Нє, так не буде, що взяли шість олівців шість сільських рад і которий найдовший витягли той і голова. Це трохи не під вибори, а в Лисянці буде своїх 20 кандидатів. Вони поняття не мають що з цим робить ну будуть лізти.

Уже ж були такі, ось і зараз невеликий сильно спеціаліст, бо він не спеціаліст, але він старається нема занепаду, я помагаю. Але це він визнає і не претендує навіть на громаду. Він визнає, що це серйозний масштаб і серйозна відповідальність. То я хотів запитать... Ну я кажу, що мені неодинаково так само, я буду учасником бо мушу буть, бо мені неодінаково чи знов кончать ті комунальні підприємства і опише знов податкова і продасть. Чи їх будуть розвивать, в когось буде душа за це боліть, за те що некошено, за те що хреста не видно коли в Лисянку вїджаєш.

В мене всі і з модними прізвищами і з отакими каблуками всі виходили і рубали до межі з Київською областю і ви були свідками цього. І в Лисянці суботники були, на День Незалежності який буде через три дні в мене бордюри були четвертий раз побілені. Я використовував 10 тонн вапна, сьогодні тонною вправилися.

Тому я кажу, хотів би вам сказать, щоб не було ніяких секретів. Особисто я вважаю, якщо формат буде одна велика обєднана громада в Лисянському районі, ну або принаймні дві. Я дивився, а хто з людей які вже себе проявили, у яких є талант, у яких є бачення, який може зрозуміти бюджет сформувати, розприділити його, побачити увязку цих підприємств, бюджетних і земельних відносин, всього остального, я вам скажу чесно. В мене не досить добре складалися відносини по роботі коли я був селищним головою з головою адміністрації, прізвище якого В'ячеслав Іванович Бабенко, але сьогодні кращої кандидатури на громаду в Лисянці я не бачу.

Кращої кандидатури я не бачу, я свої особисті амбіції відкинув зразу, бо я знаю, що він знає бюджет, він знає район, у нього є порозуміння з сільськими радами, з сільськими головами. Він не дурний хлопець, повірте мені. Були політичні процеся як по мені й по ньому, але тому легко хто нічого не робить. Я вам відверто кажу, повірте це не те що я зараз в Журжинцях та вам це заявляю. Я це казав ветеранам районним, я це сказав Короленку селищному голові, я це сказав Дашуківському сільському голові, - я бачу оцю людину, я якби він захотів, я принаймні з ним говорив він має таке бажання, я б підтримав цю людину, і по Лисянці хто підтримує мене, просив би підтримати його на цю посаду. Бо у нього є поняття, є розуміння, є досвід роботи і саме головне що ще молодий і є бажання.

Я би хотів підставить плече і хотів би передать всім іншим великим діячам побажать і сказать - давайть обєднаємо зусилля і поможемо комусь одному, разом створимо раз вже так іде процес створення, створимо одну не будемо рвать цей район і разом поможемо цій людині робить. А не будемо чвари якісь вести у районі. Це моя позиція якщо ви її почули.  

Останні новини Черкас та Черкаської області