Користувацький вхід

Іван Шапран: Зміна нинішнього паспорта громадянина України на біометричний – це право, але не обов'язок кожного українця

Нещодавно набрав чинності Закон України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», відповідно якого розпочато процес поступового впровадження документів, що міститимуть безконтактний електронний носій із біометричними даними власника документу. Про це ми спілкувалися з начальником Управлінням Державної міграційної служби України у Черкаській області Іваном Шапраном.

– Іване Володимировичу, що таке біометричні документи?

– Біометричні документи посвідчують особу та містять електронний носій інформації, на якому записано інформацію про біометричні дані власника документу з метою його ідентифікації.

– А для чого потрібен саме такий паспорт і які його переваги над нинішніми?

– Вважається, що біометричні паспорти – найбільш захищені від підробок. Вони практичні та безпечні. В разі крадіжки чи втрати такого документу, зловмисники не зможуть ним скористатися.

– Якими зовні будуть українські біометричні документи та які дані в них буде внесено?

– Технічні описи документів, передбачених зазначеним Законом, мають бути затверджені Кабінетом Міністрів України. Як тільки ми отримаємо чинний нормативно-правовий акт, обов’язково оприлюднимо цю інформацію через засоби масової інформації та на офіційному веб-сайті нашого управління.

– Скільки будуть коштувати паспорт громадянина України та закордонний паспорт?

– Відповідно до Закону, вперше паспорт громадянина України буде видаватися безкоштовно, як це відбувається сьогодні. Після затвердження урядом тарифної сітки, інформація про всі платежі, які необхідно буде сплатити при оформленні документів, буде розміщена на офіційному веб-сайті УДМС України у Черкаській області.

– Коли міграційна служба почне видавати біометричні документи?

– Відразу після завершення підготовчих заходів буде визначено дату, з якої територіальні підрозділи почнуть приймати заяви з оформлення біометричних документів, що буде оприлюднена на нашому веб-сайті.

– Іване Володимировичу, чи обов’язково буде змінювати вже видані документи на нові – біометричні?

– Змінювати нинішній паспорт громадянина України на біометричний – це право, але не обов'язок кожного громадянина України. Паспорт громадянина України для виїзду за кордон сьогодні видається терміном на 10 років і навіть після впровадження документів нового зразка, він буде чинним до зазначеної кінцевої дати дії. За бажанням громадянина можна обмінювати цей паспорт на новий, звернувшись до нашого управління.

– Як у світі вирішується питання впровадження біометричних документів?

– Такі паспорти набувають все більшого поширення в світі. Відповідно до інформації всесвітньої організації цивільної авіації (ICAO) більше 90 країн нині видають такі документи.

Близько 45 країн із кількості тих, які видають біометричні документи, зберігають на документах одночасно й відбитки пальців, і зображення особи. В той же час, більше 30 країн використовують лише оцифроване фото власника документа.

За повідомленням Управління Державної міграційної служби України у Черкаській області

Останні новини

Loading...