Користувацький вхід

В Золотоноші на колекторі планували відмити 63 млн. грн., але встигли лише 12

На реконструкції самоплинного та напірного колектору в Золотоноші планували відмити 63 млн. грн., але через втручання НАБУ встигли лише близько 12 млн. грн.

Наприкінці березня в міській раді та в посадовців пройшли обшуки, про це повідомив міський голова Віталій Войцехівський. Вже за кілька днів прес-служба НАБУ повідомила, що за наслідками слідчих дій обрано запобіжні заходи двом особам – керівнику комунального підприємства та директору приватного підприємства. 

Нагадаємо, що в грудні 2016 року за наслідками проведення тендерної процедури було укладено договір з ТОВ «Ресурстехнобуд» на реконструкцію першої черги напірного колектору по вул. Шевченка вартістю 30,9 млн. грн. Під час робіт на першій черзі планувалося реконструювати трохи більше 400 метрів колектору в найбільш проблемній його частині (центр міста вул. Шевченка). Однак в закупівлі передбачили придбання будівельних матеріалів одразу на всі чотири черги реконструкції, а це 7400 м. труб, більше 2 тис. кубометрів піску. Кошти у розмірі 29,552 млн. грн. було перераховано протягом грудня 2016 року. По договору роботи мали бути виконані до кінця 2016 року, але цілком очевидно, що підрядник не встиг цього зробити. Виконання робіт продовжувалося вже на початку 2017 року. Нині роботи по першій черзі до кінця не завершені, а підрядник судиться за несплачені по основному договору 0,78 млн. грн. в Господарському суді. 

В липні 2017 року народний депутат Владислав Голуб та міський голова Віталій Войцехіський обговорюють проблему завершення реконструкції першої черги колектору. 

План до відмиву 63 млн. грн.

За даними детектива НАБУ службові особи КП «Міський водоканал» увійшли у злочинну змову з працівниками приватного проектного ПП «Ді проект» влітку 2016 року. Було домовлено про виготовлення ПКД на реконструкцію самоплинного та напірного колекторів, якою передбачалося виконання робіт у чотири черги. При цьому в ПКД вносилися завідомо неправдиві відомості в частині завищення об'ємів робіт, що підлягають виконанню, та об'ємів матеріалів, які необхідні для їх виконання. Була виготовлена завідомо неправдива ПКД за якою завищення загальної вартості реконструкції об'єкта загалом склало 63,03 млн. грн.

При цьому згідно висновків будівельно-технічної експертизи завищення кошторису по першій черзі реконструкції складає 18,35 млн. грн. 

Труби закупили через прокладку 

7410 метрів труб (загальна кількість 1256 штук) діаметром 600 мм підрядник ТОВ «Ресурстехнобуд» закупив не у виробника напряму, а в фірми «одноденки» ПП «Альбіон-Трейд» за 21,42 млн. грн. В той час як встановлено слідством ПП Альбіон-Трейд придбав дані труби у виробника ТОВ «Бровари-Пластмас» за 9,65 млн. грн. 

Таким чином через залучення прокладки за труби було переплачено 11,77 млн. грн. ПП «Альбіон-Трейд» було засновано у квітні 2016 року, а нині вже припинено. 

Підозри та запобіжні заходи 

За розтрату саме цих 11,77 млн. грн. зловживаючи службовим становищем оголошено підозру та обрано міри запобіжних заходів. Так директору КП «Міськводоканалу» Сергію Кузнєцову обрано тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 2 млн. грн.

На фото Сергій Кузнєцов

Директору приватного підприємства - тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 1,5 млн. грн. 

Проектанти із зв'язками в Черкаській ОДА 

Слідчі встановили, що майбутні зловживання закладалися ще на стадії складення проектно-кошторисної документації.

ПП «Ді Проект» має зв'язок з родиною заступника директора департаменту містобудування, архітектури, будівництва та ЖКГ Черкаської ОДА, начальника управління містобудування та архітектури Василя Дмитренка. 

Так згідно першої електронної декларації Василя Дмитренка поданої у жовтні 2016 року, його дружина Леся Дмитренко була єдиним і кінцевим бенефеціаром ПП «Ді Проект». Нині засновником підприємства значиться Шевчук Ірина Вікторівна, а директором Костемська Любов. 

ПП «Ді Проект» зареєстроване в багатоквартирному будинку за адресою місто Черкаси, вулиця Олексія Панченка, будинок 9, квартира 311 за цією ж адресою зареєстрована як ФОП і Дмитренко Леся Іванівна.

Останні новини Черкас та Черкаської області