Користувацький вхід

В Золотоноші хочуть реалізувати інвестпроект з будівництва Біо-ТЕС

В Золотоноші хочуть реалізувати інвестиційний проект з будівництва Біо-ТЕС з виробничою потужністю до 25 мегават електроенергії на рік.

Реалізація амбітного інвестпроекту лише на стадії обговорення, однак має підтримку місцевої влади. В той же час імовірність нового будівництва стурбувала місцевих жителів, які побоюються негативних екологічних наслідків. 

В нашу редакцію також надходили дзвінки від мешканців Золотоноші, які скаржилися на імовірну побудову ТЕС яка буде спалювати сміття та навіть радіаційну деревину із зони відчуження. Такі ж побоювання звучали і на громадському обговоренні, яке відбувалося 24 квітня в Золотоноші. За його наслідками вже наступного дня на сесії міської ради було створено широку громадську комісію у складі представників органів виконавчої влади, профільних фахівців, екологів, політиків та активістів, яка має вивчити питання спорудження Біо-ТЕС. 

За інформацією яка прозвучала під час громадського обговорення, будівництво Біо-ТЕС планує здійснювати компанія «Котельно-механічний завод «Пархоменко». Мова йде про станцію з максимальною потужністю виробництва - 25 мегават електроенергії на рік. Паливо яке використовується – це відходи лісогосподарського виробництва які подрібнені на щепу. Орієнтовний початок роботи Біо-ТЕС початок 2020 року. Попереднє місце розміщення – промислова зона по вул. Обухова в Золотоноші, вартість реалізації проекту 30 млн. євро. 

Про можливу реалізацію даного інвестиційного проекту розповів нам і міський голова Золотоноші Віталій Войцехівський, за його словами в місті всіляко створюють привабливі умови для інвесторів, а певний спротив містян викликаний недостатньою інформованістю. 

- Золотоноша - місто відкрите для інвесторів і ми намагаємося робити все, щоб це було не лише гасло. Це дуже добре, що зараз саме в нас є шанс реалізувати такий масштабний проект в рамках розвитку індустріального парку. Той спротив частини жителів міста був викликаний скоріше непоінформованістю. Адже якби мені сказали, що буде спалюватися сміття, я б також був проти. Нажаль така неправдива інформація поширювалася містом і відіграла свою роль у досить високому емоційному градусі під час обговорення, - розповідає Віталій Олександрович.

Для початку практичного втілення проекту ще треба час, а всі аспекти його реалізації будуть вивчатися, хоча інвестпроект виглядає дуже привабливо. 

- Лише доля пайової участі з будівництва має скласти близько 60 млн. грн. у міський бюджет. Крім додаткових податкових надходжень та створення робочих місць, реалізація проекту дасть Золотоноші також зиск і від соціальної угоди яку буде укладено в разі позитивного спільного рішення влади, громади та інвестора. Разом з тим, ми продовжимо вивчати всі аспекти реалізації проекту в тому числі і екологічний, та переконаний, що разом з громадою й інвестором знайдемо порозуміння, - констатував міський голова.  

Останні новини

Loading...