Користувацький вхід

В поверхневих водах Кременчуцького водосховища високий вміст марганцю

Моніторинг якості поверхневої води Кременчуцького водосховища, проведений лабораторією гідрометеослужби з квітня по червень 2018 року, зафіксував високий вміст марганцю у водосховищі.

Про це повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

У створі 6 км нижче Черкас (500 метрів нижче скидів ПАТ "АЗОТ") було зафіксовано концентрацію марганцю, що перевищувала ГДК у 15 разів. У порівнянні із фоновим створом, що знаходиться на 2 км вище м. Черкаси, середні концентрації манганцю збільшились у 2,4 рази.

Результати спостережень другого кварталу 2018 року засвідчили, що поверхнева вода в акваторії м. Черкаси, окрім марганцю, забруднена міддю, хромом шестивалентним та фенолами до 6 ГДК, цинком до 8 ГДК. Окрім цього, через інтенсивне розмноження водоростей, вода в окремих місцях набула зеленого кольору і стала непридатною для купання відпочиваючих.

Причиною забруднення поверхневої води річки Дніпро на території Черкаської області є промислові та комунальні скиди до річки. А результатом такого забруднення у 2018 році стало раннє інтенсивне розмноження синьо-зелених водоростей і відповідно погіршення якості природної води, в окремих місцях не придатної для купання.

Останні новини

Loading...