Користувацький вхід

В Лисянці встановили пам'ятник батьку Богдана Хмельницького

На Лисянщині увіковічнили пам’ять про батька видатного Гетьмана України Богдана Хмельницького, козака Михайла Хмельницького.

Як інформує Черкаська ОДА, пам’ятник йому днями відкрито на центральній площі смт Лисянка. Саме з цим селищем пов’язане його життя і діяльність, адже свого часу Михайло Хмельницький виконував тут функції «осадчого».

Аналіз першоджерел та відомих історичних праць розглядає козацьке містечко-фортецю Лисянку, як одне з вірогідних місць народження гетьмана України Богдана Хмельницького.

Ініціаторами встановлення пам’ятника стали козаки Лисянського козацького полку Черкаського обласного козацького товариства Всеукраїнського громадського об’єднання «Українське реєстрове козацтво». Вони послідовно відроджують історико-патріотичні традиції, відтворюючи і зберігаючи славне минуле рідного краю.

– Ми гордимось, що крилаті рядки «Земля Богдана і Тараса – духовна велич України» мають безпосереднє відношення до козацького містечка Лисянка, – відзначив у вітальному слові голова Лисянської райдержадміністрації Володимир Павличук. – Впевнений, що завдяки історичним дослідженням краєзнавців, істориків та справжніх патріотів нашого краю незабаром ми отримаємо офіційне визнання факту народження в Лисянці видатної особистості Богдана Хмельницького.

Останні новини

Loading...