Користувацький вхід

В Черкасах росіянин отримав реальне ув'язнення за службу в ЛНР

В Черкасах росіянин отримав строк реального ув'язнення за військову службу в незаконних військових формуваннях ЛНР.

В грудні 2014 – лютому 2015 років громадянин Російської Федерації Марчуков Юрій Вікторович здійснював військову службу в механізованій бригаді «Призрак» та козацьких загонах на території так званої Луганської Народної Республіки. 

На службу до терористів уродженець станиці Туманшет, Тайшетського району Іркутської області, потрапив знайшовши оголошення в інтернеті про підготовку добровольців на спеціальній тренувальній базі в Ростові-на-Дону. В грудні 2014 року прибув на базу, де за тиждень пройшов підготовку по стрільбі зі стрілецької зброї, а згодом прибув в м. Алчевськ, Луганської області. Ніс службу в батальйоні ім. Олександра Невського, механізованої бригади «Призрак», згодом вийшов з цього батальйону і ніс службу вже в одному з козацьких формувань. 

У кінці лютого 2015 року він відпросився у польових командирів російського козацтва у відпустку за сімейними обставинами і виїхав на територію Російської Федерації. 1 березня 2015 року незаконно перетнув державний кордон України на території Харківської області, оминувши прикордонні пости українців. У подальшому він прибув у с. Велика Севастьянівка Христинівського району Черкаської області, до жінки з якою познайомився у соцмережах. Дізнавшись, що вона живе з іншим, почав погрожувати, жінка викликала міліцію, після цього й був затриманий на території села. 

В судовому засіданні підсудний свою вину по ч. 1 статті 258 (3) ККУ (створення терористичної групи – карається від 8 до 15 років позбавлення волі) визнав повністю, щиро розкаявся. Примітним є те, що основою доказовою базою обвинувачення в суді стали фотографії підсудного оприлюднені в соцмережах. Також його перебування на непідконтрольній території підтверджено трафіком його мобільного номеру телефону який перебував в зоні конфлікту. 

При призначенні покарання суд врахував дані про особу обвинуваченого, який раніше не судимий, у лікаря-нарколога та лікаря-психіатра на обліках не перебуває, не має постійного місця перебування в Україні, є громадянином Російської Федерації. Відповідно Соснівський суд Черкас присудив покарання у вигляді 5 років 8 місяців позбавлення волі, нині вирок вже вступив в законну силу. 

Весь час розслідування та судового розгляду підсудний перебував під вартою і на момент вступу вироку в законну силу вже фактично відбув 5,5 років ув'язнення (більше двох років перебування в СІЗО пораховані як 4,5 роки реального строку ув'язнення).

 

Останні новини

Loading...