Користувацький вхід

В бази депутата відсудили будиночок, але не подужали низьку ціну оренди

В депутата Черкаської міської ради прокуратура відсудила один будиночок, але не подужала скасувати низьку ціну оренди на всю базу. 

Мова йде про так звану базу відпочинку «Дахнівська Січ», яка знаходиться в лісовому масиві поблизу мікрорайону Дахнівка, але це вже адміністративні межі Свидівської сільської ради. Комплекс будівель бази відпочинку орендує благодійний фонд «Дахнівська Січ» засновником якого є депутат Черкаської міської ради від БПП Микола Мирза разом з членами родини. Загальна площа орендованих приміщень складає 6065 кв. м. 

Родина депутата господарює на цій базі з 2011 року. В січні 2016 році було укладено нову угоду на оренду об’єктів комунальної нерухомості з Департаментом економіки та розвитку міської ради на загальну площу нерухомості у 5941 кв. м. (до кінця 2018 року). В квітні 2016 року було укладено додаткову угоду якою благодійному фонду віддали ще один будинок для відпочинку площею 123 кв. м. Саме передачу цього будинку і визнано через суд неправомірною через невідповідність опису об’єкта в тексті угоди – опису у свідоцтві про власність. У серпні 2017 року Господарський суд задовольнив позов прокурора про визнання недійсною цієї додаткової угоди та зобов’язав повернути будівлю за актом прийому-передачі департаменту економіки та розвитку. В листопаді 2017 року Київський апеляційний господарський суд залишив рішення в силі

Окрім цього прокуратура намагалася скасувати рішення міської ради від 24 квітня 2017 року про пільгову ставку оренди за комплекс та додаткову угоду з благодійним фондом яка була укладена на основі рішення сесії. За ними вартість оренди комплексу встановлювалася в розмірі 2 тис. грн. на місяць протягом року (до квітня 2018 року). Прокуратура наполягала за заниженості вартості оренди комплексу та перевищення міською радою своїх повноважень по встановленню пільгової вартості оренди. Однак у липні 2017 року спочатку Господарський суд області, а в жовтні 2017 року вже Київський апеляційний господарський суд відхили скаргу прокуратури

В обґрунтуванні рішення міської ради про надання пільгової плати за оренду комплексу йдеться про «важливе соціальне значення обєкта». І дійсно депутат Микола Мирза неодноразово надавав можливість проведення на комплексі різного роду масових заходів та фестивалів. 

Разом з тим на базі тривалий час і провадиться повноцінна комерційна діяльність. Так за даними оголошень у відкритих джерелах, вартість доби перебування дитини в таборі в 2017 році вартувала 325 грн.

Варто також додати, що обєкти нерухомості бази на даний час перебувають у комунальній власності, а земля відноситься до адміністративних меж Свидівоцької сільської ради. Через тривалий спір між міською та сільською радами землю під комплексом не відведено і не внесено до кадастрової карти. 

Останні новини

Loading...