Користувацький вхід

В Аеропорту Черкаси накрили АЗС де продавали сумнівне паливо лише "своїм"

На території КП "Аеропорт Черкаси" виявили діяльність нелегальної АЗС, яка нібито продавала контрафактне пальне.

У вересні 2018 року слідчий відділ ГУНП в Черкаській області розпочав розслідування за ч. 3. ст. 190 КК України (шахрайство у великих розмірах). 

За оперативною інформацією на території КП "Аеропорт Черкаси" діє нелегальна АЗС на якій збуваються паливно-мастильні матеріали вироблені в кустарних умовах. При цьому покупців шляхом обману переконують, що пальне виготовлене в Білорусі або ж Кременчуці. Паливо вироблене шляхом змішування газового конденсату та спеціальних хімічних присадок. На вказаній АЗС відсутні дозвільні документи на розповсюдження пального. Пальне не відповідає встановленим державним стандартам якості та має невідоме походження. 

В ході розслідування встановлено, що нелегальна АЗС знаходиться на території КП "Аеропорт Черкаси", що орендується ТОВ "Дізарт-плюс" та ПП "Янакофф" по вул. Смілянська 168. В жовтні-листопаді були здійснені виїзди на АЗС під час яких встановлено, що дійсно проводиться відпуск пального, однак лише «своїм» та тільки по безготівкому розрахунку. 11 грудня було проведено санкціонований обшук в ході якого виявлено порушення правил пожежної безпеки, функціонування заправочних колонок, зафіксовано факт здійснення заправки легкових автомобілів, відсутність будь-яких дозвільних документів на здійснення даної діяльності. Також на території АЗС знаходились підземні резервуари та наземні горизонтальні резервуари для зберігання пального. В зв'язку з вищенаведеним, в ході обшуку було опломбовано автозаправочні колонки, крани на злив цистерн.

Слідчі подали клопотання про накладення арешту на колонки та резервуари з пальним, однак Соснівський суд не задовольнив клопотання

Нагадаємо, що ТОВ "Дізарт-плюс" та ПП "Янакофф" тривалий час орендують комплекс будівель, споруд, асфальтний майданчик, насосну станцію паливно-мастильних матеріалів та під’їздні дороги на частині території КП «Аеропорт Черкаси». Там вони фактично провадять господарську діяльність по збереженню та гуртовому продажу паливно-мастильних матеріалів. 

Попереднє керівництво КП "Аеропорт Черкаси", в особі Олени Качуріної, намагалося припинити співпрацю з цими орендарями через недотримання пожежної техніки безпеки. З 2015 року тривали судові тяжби, однак навіть після закінчення термінів оренди нерухоме майно не передавалося комунальному підприємству.

Принципово змінилася ситуація після зміни директора. Коли у липні 2017 року КП очолив представник партії "Укроп" депутат облради Іван Далібожак, приватному орендарю надали додаткові площі в оренду на 15 років. Також в квітні 2018 року уклали новий договір оренди і на насосну станцію з ПП "Янакофф". 

Власником ТОВ "Дізарт плюс" є Дмитро Горох, директором Наталія Лаут. Остання ж є власником та директором ПП "Янакофф". За даними слідства вони перебувають в подружніх стосунках.  В 2018 році ТОВ "Дізарт плюс" приймало участь в державних закупівлях на поставку пального і отримало перемог на загальну суму в 87,9 млн. грн. 

В минулому році також розпочали ремонт злітно-посадкової смуги КП "Аеропорт Черкаси". 

Останні новини

Loading...