Користувацький вхід

У Черкасах аграрії висловили недовіру начальнику Головного управління Держгеокадастру та вимагали ухвалення закону

У Черкасах аграрії області провели велелюдний мітинг, на якому висловили недовіру начальнику Головного управління Держгеокадастру Черкаської області та вимагали ухвалення закону який, ліквідує чиновницьку монополію на розпорядження землями.

Акція проходила під стінами головного управління Держгеокадастру в Черкаській області та зібрала близько 300 учасників. Мітинг був аполітичним та проходив під проводом Всеукраїнської аграрної ради. 

За результатами зібрання учасники ухвалили резолюцію, в якій висловили недовіру начальнику Головного управління Держгеокадастру Черкаської області Ользі Залозі та голові Держгеокадастру в Маньківському районі Черкаської області Віктору Гончару. Також у резолюції учасники мітингу вимагають термінового ухвалення законопроекту під №7363, який дасть можливість зруйнувати усталену корупційну систему в земельній сфері. 

Черговий кричущий приклад маніпуляцій, який і став приводом для зібрання, став випадок у Маньківському районі, де місцевого фермера, який раніше обробляв землю, не допустили до участі в аукціоні. Про свою ситуацію у відносинах з державними органами на мітингу розповів сам фермер Григорій Білецький. 

- У такій ситуації опинився я, але в ній може опинитися кожен із нас. До 2014 року в нас на ці ділянки був заключений договір з адміністрацією. Після закінчення договору, в Держгеокадастр я виїздив більше десятка раз. У 2017 році мені прийшли листи, що ця земля виставляється на аукціон. Я фермер, який працює на цих ділянках 15 років, ми обробили цю ділянку, бо там був смітник, де росли дерева та буряни. Ми платили із 2014 року, також продовжували платити орендну плату, про що є довідки і сільської ради, і районного відділу земельних ресурсів, що ми нею користуємося і сплачуємо орендну плату, - розповів передісторію конфлікту фермер.

Перед аукціоном частина поданих ним документів зникла і його не допустили до участі. 

-Приїхав здавати документацію, але мені повідомили, що не вистачає довідок з банку про відкритий рахунок. Наступного дня проплатив гроші за участь у аукціоні, взяв необхідні довідки, віддав платіжки., але під час реєстрації на аукціон, мені повідомили, що моїх платежів немає, тому до аукціону мене не допущено. Окрім мене, ще три учасники так само не допустили до участі. Але сама суть аукціону виявилася дуже цікавою. Ми, користуючись землею, платили 10,89% від нормативної оцінки землі, а аукціон виграв учасник при стартовій ціні 8% - 8,16 і 8,24%. Виходить так, що до аукціону я платив більше, а новий орендар буде сплачувати менше, - розповів наслідки аукціону Григорій Білецький. 

Виступаючи на мітингу, депутат Черкаської обласної ради від ВО «ЧЕРКАЩАНИ» Олександр Коваленко підтвердив кричущий стан справ у сфері земельних взаємовідносин державного органу та громадянами. 

- Те, що говорили мої колеги, я пройшов і сам. З 2015 року мої документи знаходилися тут більше двох років. Я заходив сюди щотижня, на мене вже викликали міліцію. Це продовжується постійно, і я розумію, що це не закінчиться ніколи. Від того, що замінили тут до десятка керівників, нічого не міняється. Депутати обласної ради робили звернення до Верховної Ради передати повноваження розпоряджатися землями за межами населених пунктів територіальним громадам, нас не чують, - зазначив депутат. 

Також він закликав дрібних фермерів об’єднуватися та наполягати на врегулюванні цих складних питань на законодавчому рівні, шляхом передачі повноважень розпоряджатися землями місцевим громадам. 

- Я хочу запропонувати звернутися до сесії обласної ради, ініціювати позачергову сесію обласної ради та повторно звернутися про підтримку законопроекту 7363. Це один із вдалих законопроектів, які були запропоновані у Верховній Раді. Я хочу вас запросити приїхати в день сесії і нікого не боятися, ні влади, ні районного керівництва ,ні обласного. Прибути на сесію і показати, що ми сила, що ми нікого не боїмося. Також є така пропозиція, щоб після сесії обласної ради ми звернулися і вся країна повинна прийняти такі рішення, як ми приймемо. Почнемо з Черкаської області, хай нас почує Президент. Нехай нас вже не манять, для чого дурити людей уже скільки років, - емоційно відзначив. Олександр Коваленко.

Незважаючи на кількасот аграріїв під стінами обласного управління Держгеокадастру, ніхто з представників установи до них так і не вийшов.

- Знаючи про те, що сьогодні відбудеться мирна акція протесту, ні одного керівника Держгеокадастру немає на місці, усі у відрядженні. Я чотири рази набирав Ольгу Володимирівну і просив під’їхати і поспілкуватися з людьми. Мабуть, доведеться їхати до неї в гості у Чернігів. Я закликаю сьогодні усіх аграріїв об’єднатися, щоб зробити нашу країну вільною державою для українців, - заявив керівник ТОВ «Дзензелівське», один із ініціаторів акції Микола Северин.

По закінченні акції протесту мітингарі підписали резолюцію, в якій постановили:

1. Висловити недовіру начальнику Головного управління Держгеокадастру Черкаської області Ользі Залозі і голові Маньківського районного відділу Держгеокадастру області – Віктору Гончару.

 2. Ініціювати та вимагати прийняття на позачерговій сесії Черкаської обласної ради рішення про необхідність підтримки законопроекту №7363 від 6. 12.2017 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання створення та діяльності дрібних фермерських господарств і деконцентрації повноважень у сфері земельних відносин» і направити це рішення до голови Верховної Ради України.

Останні новини

Loading...