Користувацький вхід

ЦВК спростувала інформацію про обрання Рудика

ЦВК спростувала інформацію про обрання народним депутатом Сергія Рудика на 198 виборчому окрузі.

Про це йдеться у повідомленні на сайті ЦВК.

Зокрема на виконання рішення Шостого апеляційного адміністративного суду від 28 серпня, яке постановою Верховного суду від 1 вересня у відповідній частині залишено без змін і оскарженню не підлягає, спростовано інформацію опубліковану в газетах “Голос України” та “Урядовий курєр” від 7 серпня про обрання народним депутатом Сергія Рудика.

Згідно рішення Шостого апеляційного адміністративного суду від 28 серпня, підтверджене постановою Верховного суду, за позовом кандидатки в нардепи від “Слуги народу” Наталії Дяченко, визнано протиправними дії ЦВК по реєстрації обраним народним депутатом Сергія Рудика, скасовано відповідну постанову та зобов'язано оприлюднити спростування інформації щодо його обрання.

Нагадаємо, що рішенням Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 24 серпня було вдруге скасовано протокол ЦВК про результати виборів на 198 окрузі, яким переможцем визнавався Сергій Рудик. Постановою Великої Палати Верховного Суду від 28 серпня рішення залишено в силі та оскарженню не підлягає.

Також рішенням Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 5 вересня визнано протиправною бездіяльність ЦВК щодо невстановлення результатів виборів на 198 окрузі та зобов'язано вчинити всі передбачені законом дії для встановлення результатів. Відповідне рішення було підтверджено постановою Великої Палати Верховного Суду від 9 вересня.

Нагадаємо, що за даними ЦВК Сергій Рудик здобув підтримку 28,92% голосів виборців, що взяли в голосуванні, випередивши найближчого суперника на 1015 голосів. Друге місце посіла висуванка партії “Слуга народу” Наталія Дяченко, здобувши підтримку 27,36% голосів виборців.

Однак через численні судові позови з боку кандидатів у народні депутати Наталії Дяченко та Юрія Кармазіна так і не зміг розпочати роботу в новому парламенті. В перший день роботи нової Верховної Ради 29 серпня Сергія Рудика не допустили до роботи. Функціонери апарату ради відмовилися надати постійне посвідчення народного депутата України та картку для голосування.

 

Останні новини

Loading...