Користувацький вхід

"Царське село" під Черкасами повторно вистояло в суді

Одне із “царських сіл” на узбережжі Дніпра повторно відстояло право на існування в суді.

Господарський суд Черкаської області повністю відмовив у задоволенні позову прокуратури про розірвання договорів оренди та продажу землі. 

Мова йде про “царське село”, що має юридичну назву ТОВ Свидівок-тур та знаходиться по вул. Дахнівська 85 між Черкасами та селом Свидівок (адмінмежі села) в акваторії Кременчуцького водосховища. Земельний масив огороджено парканом та забудоване приватними житловими будинками, де мешкають представники місцевої політичної та бізнесової еліти. 

У вересні 2007 року Свидівська сільрада надала в оренду ТОВ Свидівок-тур ділянку 9,76 га на 49 років з правом викупу. У квітні 2013 року на основі рішення сільради було укладено договір купівлі-продажу частини цієї ділянки ТОВ Свидівок-тур розміром 4,88 га. дану ділянку оцінили в 1 млн. 13 тис. грн. або ж 2076 грн. за сотку на той час близько 260 доларів. Донедавна ділянки в цьому кооперативі продавалися по 7 тис. дол. за сотку. Друга частина ділянки розміром 4,87 га залишалася в оренді того ж ТОВ Свидівок-тур. Обидві земельні ділянки надавалися під розміщення культурно-оздоровчого комплексу та човнового причалу. 

У 2015 році прокуратура почала оскаржувати рішення Свидівоцької сільради якими було передано землю. Прокурори наполягали, що земля використовуюється не за цільовим призначенням і належить до водного фонду. На значній частині земельного масиву у 9,76 га здійснюється фактичне приватне житлове будівництво, вільного доступу до води не забезпечено.

Однак у вересні 2015 року Господарський суд відмовив у задоволенні позову прокурорів повністю.  А в травні 2017 року Київський апеляційний господарський суд залишив без задоволення і апеляційну скаргу прокурора. Лише у жовтні 2017 року касаційна інстанція скасувала попередні рішення судів та спрямувала справу на повторний розгляд до Господарського суду області. 

В грудні 2018 року Господарський суд знову відмовив у задоволенні позову прокуратури. Рішення мотивоване тим, що згідно з кінцевим висновком експерта викуплена частина ділянки не налижить до водного фонду, а орендована частина лише частково включає в себе прибережну захисну смугу. В той же час передача в оренду захисних смуг для культурно-оздоровчих та рекреаційних потреб дозволена. 

Відзначимо, що згідно першої експертизи яка була проведена в 2014 році, експерт констатував, що землі всієї ділянки належать до водного фонду. Вже за висновком того ж експерта в грудні 2016 року, визначено цільове призначення як землі рекреаційного призначення. 

В березні 2018 року під час повторного судового розгляду, було призначено ще одну експертизу. За її наслідками встановлено, що придбана частина ділянки знаходиться на відстані більше 100 метрів від акваторіального рубежу мілководдя водосховища та належить до земель рекреаційного призначення.

 

 

Останні новини Черкас та Черкаської області