Користувацький вхід

Історія абсурду або каналізаційний патріотизм

В Черкасах набирає оберту історія абсурду з ознаками маразму та шизофренії навколо звичайного побутового конфлікту.

Мова йде про підтоплення офісного приміщення каналізаційними стоками, яке належить заступнику губернатора Ярославу Березаню. Власник квартири з якої вже кілька років підтоплювалося офісне приміщення, не усуває несправностей сам та не дає цього зробити комунальникам. Натомість заручившись підтримкою окремих ЗМІ та патріотів наполягає на тому, що представник влади користуючись впливом та посадою організував гоніння на його сімю.

У тотальній більшості випадків ми не беремося висвітлювати побутові конфлікти, але після останнього походу патріотів до заступника губернатора з відвертими натяками викинути не в сміттєвий бачок, а у вікно, все ж вирішили розібратися.

Як говориться, короткий зміст попередніх кількох серій боротьби патріотів за пересічного громадянина власника квартири проти «свавілля» чиновника можна переглянути на телеканалі Антена. Суть інформації зводиться до того, що заступник губернатора користуючись високим службовим становищем здійснює тиск на громадянина власника квартири, що знаходиться над його офісом. Звинувачує власника квартири в заливанні офісу каналізаційними стоками, постійно тероризує його різними контролюючими органами та комунальними службами. Сам же власник квартири навідріз відкидає звинувачення у причетності до завдання матеріальних збитків. В свою чергу Ярослав Березань не заперечує, що офісне приміщення належить йому, але стверджує, що ще два роки тому передав його в оперативне управління іншій людині.

Ми вирішили поглянути на цей конфлікт мовою документів, фактів та судових спорів які є. І виявилося, що даний конфлікт бере свій початок ще задовго до того як 30 квітня 2016 року Ярослав Березань був призначений на посаду заступника губернатора. А далі про все і по порядку і лише фактами та документами, а не голослівними заявами та патріотичним закликами.

На фото лідер місцевого осередку "Національного корпусу" Дмитро Кухарчук (справа), під час робочого засідання пояснює заступнику губернатора свою позицію та натякає, що чиновників будуть викидати не в сміттєві бачки, а з вікон. Причина появи активіста на засіданні - все та ж каналізаційна справа. (Скрін шот з відео телеканалу Антена)

Власник квартири «міцний горішок»

Як слідує із низки судових ухвал та судового рішення, власник квартири №64 за адресою вул. Героїв Дніпра 53 придбавши її зробив ремонт, під час його здійснення був зміщений стик двох ділянок труб, що й призводить до заливання офісу який знаходиться під квартирою.

Протягом 2015 року комунальники неодноразово зверталися до власника квартири допустити їх для усунення несправності, або ж усунути її самостійно. На усуненні несправності і мала б завершитися ця історія, але ні, власник квартири виявився «міцним горішком». На приписи не реагував, комунальників не допускав.

Дійшло до того, що у жовтні 2015 року СУБ «Митниця» подав позов до власника квартири з вимогою надання доступу до житлового приміщення для ліквідації причин, що створюють аварійну ситуацію. 21 січня 2016 року Придніпровський районний суд задовольнив позов комунального підприємства.

- При обстеженні житлового фонду працівниками КП «СУБ «Митниця» було встановлено, що в квартирі № 64, розташованої в житловому будинку № 53 по вул. Г.Дніпра в м. Черкаси під час здійснення ремонту був зміщений стик двох ділянок труб, що призводить до заливання приміщення офісу, яке розташоване під квартирою № 64 даного будинку, про що були складені відповідні акти, - йдеться в обґрунтуванні позиції позивача в судовому рішенні.

Сторона відповідача спробувала оскаржити це рішення в апеляційній інстанції, але 25 лютого 2016 року в задоволенні апеляційної скарги було відмовлено. Разом з тим, навіть після наявного рішення суду, власник квартири так і не впустив комунальників, хоча і було відкрито провадження про виконання рішення суду державною виконавчою службою. Фактично проблема із затопленням приміщення не була знята.

Терпіння закінчилося

Власник офісного приміщення 31 серпня 2016 року подає позов про відшкодування матеріальних та моральних збитків завданих шляхом залиття нежитлових приміщень офісу, позовні вимоги на загальну суму 461 тис. грн.

Цього ж дня суд накладає арешт на майно власника квартири над офісом, в якості забезпечення цивільного судового позову. Арештовано земельну ділянку у Свидівку, квартиру над офісом та будинок дружини власника квартири у Миколаївській області. При цьому вони залишають за собою право користування майном, без права здійснювати з ним будь-яких реєстраційних дій.

Значні за розмірами позовні вимоги як слідує з ухвал, включають в себе вартість можливих відновлювальних будівельних робіт в офісному приміщенні, вартість відновлювальних робіт по ремонту техніки яка зазнала шкоди – це системні блоки та апарат для ультразвукової діагностики.

Наразі триває процес проведення комплексної будівельно-технічної товарознавчої експертизи.

Замість висновку

Насамкінець відзначимо, що сама по собі історія конфлікту абсурдна, але якщо сторони не змогли знайти компромісу єдиний адекватний і вірний шлях – це вирішення спору в судовому порядку. Надання суто побутовому конфлікту каналізаційно-патріотичного забарвлення є як мінімум дивним для політичних сил які хочуть змінювати країну. Та й патріотизм не варто сприймати як вседозволеність. 

Останні новини

Loading...