Користувацький вхід

Сміла без тепла, а Федоренко закликав Гройсмана "розбиратися зі своїм енергоінвестом"

Багатоквартирні будинки та об’єкти соціальної сфери у місті обласного значення Сміла, на Черкащині, на сьогоднішній день залишаються без опалення, більше ніж місяць після старту опалювального сезону. 

Все через непомірні борги ТОВ «Смілаенергоінвест» за спожитий газ перед НАК «Нафтогаз України» та неспроможність керівництва області відстоювати конституційні права громадян на найвищому столичному рівні. Всі спроби підключити хоча б частково котельні для опалення завершилися невдало, вчора газовики відімкнули котельні від газопостачання повністю. Це попри участь в процесі вирішення проблеми губернатора Юрія Ткаченка та його заступника Сергія Овчаренка.

В.о. міського голови м. Сміла Віктор Федоренко та депутати навідріз відмовляються брати відповідальність за борги приватного ТОВ на міську раду. В результаті сьогодні було оголошено про виключення з лав БПП Віктора Федоренка.

Сьогодні під час сесії міської ради депутати зважаючи на складну ситуацію в місті та зростання соціальної напруженості звернулися з відповідним зверненням до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та Генеральної прокуратури.

Перед оголошенням звернення в.о. міського голови Віктор Федоренко повідомив, що на місто намагаються повісити відповідальність за непомірні борги і попри те, що здійснено передоплату за теплопостачання у розмірі 2,57 млн. грн., воно не здійснюється. Депутати 19 голосами проголосували за відповідне звернення.

«Нехай Володимир Гройсман читає звернення і розбирається зі своїм енергоінвестором», - зазначив Федоренко.

У прийнятому депутатами зверненні описується складна ситуація яка склалася із постачанням тепла ТОВ «Смілаенергоінвест». Зокрема зазначається, що міська влада вже тривалий час намагається розірвати договір про спільну діяльність, однак справа не може знайти логічного завершення в судах. В свою чергу правоохоронні органи зволікають з розслідуванням кримінальних справ стосовно діяльності приватного тепло постачальника. В зверненні йдеться, що внаслідок діяльності тепло постачальника створено непомірний борг у понад 90 млн. грн. перед НАК «Нафтогаз» і ТОВ «Смілаенергоінвест» намагається його гарантії покласти на міську раду. Смілянська міська рада просить дати правову оцінку діяльності постачальника та посприяти у вирішення проблеми з теплопостачанням.

Під час обговорення катастрофічної ситуації з опалювальним сезоном у Смілі виступив член виконавчого комітету міської ради Віктор Овчаренко, який прямо сказав, що гарантування боргу хочуть повісити на міську раду і цьому можна протистояти лише кардинальними методами – як перекриття доріг та залізниць.

- Тільки що я розмовляв з представником енергоінвесту заступником директора, а я ще раніше говорив, що ми повернемося до питання боргів. З нас вимагають трьохсторонню угоду, як не крути на нас хочуть повісити борги, вся проблема в боргах тому і така ситуація. Ви побачите, що нас змусять ці борги взяти. У нас мусить бути людина яка зможе підняти маси, перекрити залізницю, перекрити дороги і тільки тоді вимагати справедливого розслідування. Оця людина має взяти на себе відповідальність і сказати ні, борги ми не будемо брати, давайте нам газ і розбирайтеся самі хто винен в цьому, другого шляху немає, - зазначив під час виступу Віктор Овчаренко.

Нижче наводимо повний текст зверення до прем’єр-міністра та Генеральної прокуратури України.

Надавачем послуг з енергопостачання є ТОВ «Смілаенергоінвест» яке працює на підставі договору про спільну діяльність з КП «Смілатеплокомуненерго». Відповідно до договору про спільну діяльність ТОВ «Смілаенергоінвест» зобов’язувалось надавати якісні житлово-комунальні послуги з теплопостачання кінцевим споживачам міста. За час надання послуг з теплопостачання з 2010 року і по цей час ТОВ «Смілаенергоінвест» накопичило непомірно великі борги за спожитий природній газ. Протягом опалювальних сезонів попередніх років, ТОВ «Смілаенергоінвест» неодноразово припинялося у примусовому порядку транспортування природного газу до котелень міста, внаслідок чого жителі багатоквартирних будинків залишалися без опалення. Наразі правоохоронними органами протягом декількох років проводиться досудове розслідування відносно посадових осіб ТОВ «Смілаенергоінвест» за фактами розкрадання комунального майна, шахрайства та самоуправства. Але по цей час рішення по даним провадженням не прийнято і винні особи не притягнуті до відповідальності. Рішенням смілянської міської ради 25.05.2017 року роботу ТОВ «Смілаенергоінвест» визнано незадовільною та рекомендовано продовжити процедуру розірвання договору про спільну діяльність. На даний час триває судовий розгляд про розірвання договору та повернення майна з безоплатного користування. Станом на листопад місяць сумарна заборгованість ТОВ «Смілаенергоінвест» за газ використаний для виробництва теплової енергії перед НАК Нафтогаз складає 90 млн. грн. В зв’язку з заборгованість НАК Нафтогаз не виділило номінації на природній газ для початку опалювального сезону. ТОВ «Смілаенергоінвест» намагається покласти накопичену заборгованість за спожитий природній газ на Смілянську міську раду як власника комунального майна. Незважаючи на те, що бюджетні установи міста здійснили попередню оплату за послуги з теплопостачання в розмірі 2,577 млн. грн. теплопостачальник як в ці установи так і населенню міста теплопостачання не здійснює, що призводить до напруженої ситуації в місті. Смілянська міська рада просить вплинути та посприяти у вирішенні ситуації яка склалася з теплопостачанням та зривом опалювального сезону. Також просимо провести перевірку та надати правову оцінку діям посадових осіб ТОВ «Смілаенергоінвест» та правоохоронних органів які умисно затягують розслідування по порушених кримінальних справах.

Останні новини

Loading...