Користувацький вхід

Синоптики розповіли про погоду на Черкащині на середину літа

Характерна особливість першої половини літа – це нестійкий температурний фон, часті чергування хвиль тепла та холоду і нерівномірний розподіл літніх дощів як по території, так і в часі.

Незважаючи на часті вторгнення хвиль холоду, що були спричинені переважанням північних синоптичних процесів, температурний фон першої половини літа 2017 в цілому в межах кліматичної норми. Особливістю нинішнього липня були і холодні ночі, коли нічні температури повітря не перевищували 10°.

Часта зміна температурного режиму, а саме контрастність, призвела до значного збільшення активності атмосферних процесів та небезпечних і стихійних явищ, які спостерігалися на території нашої області в кінці червня та на початку липня, про це повідомив начальник Черкаського гідрометцентру Віталій Постригань.

За багаторічними даними спостережень із 15 липня наставав найтепліший період літа, який звичайно триває до 15 серпня. В цей період середній температурний фон складає +20º і дещо вище, денна температура повітря – 25-30º, нічна – не нижче+14+15º.

За прогнозом погоди, більшу частину поточного тижня погоду Черкащини формуватиме малохмарний антициклон, тому атмосфера буде знаходитися в переважно спокійному стані. Переважатиме сонячна суха погода. Температурний фон поступово підвищиться до 20-22º. Дещо потеплішають ночі. У другій половині тижня денний максимум очікується в межах 30-32º. І тільки 23.07 у наш регіон прорвуться більш свіжі повітряні маси, можливі локальні грозові дощі, а температура повітря знизиться до + 25 … + 27 °.

Loading...