Користувацький вхід

Силами свободівців у виконкомі вартість проїзду в маршрутках поки не підняли

13 лютого 2018 року свободівці під час засідання міськвиконкому висловили чітку позицію про те, що наразі підвищення ціни на проїзд у черкаських маршрутках є необґрунтованиим.

Зокрема, секретар міської ради Ярослав Нищик звернув увагу на те, що перевізники приховують від громади реальні цифри пасажиропотоку, заробітних плат працівників, порушують умови договорів, тощо.

«Ті цифри пасажиропотоку, які нам в регуляторному акті надали перевізники, не відповідають реальності. Це неодноразово вже перевіряли як представники громади, так і працівники МВК. Також дивними є цифри заробітних плат працівників фірм-перевізників: вони не досягають навіть рівня мінімальних зарплат по Україні. А чи не говорить це про факт оплати праці «в конверті»? Більшість перевізників не виконує умов договорів: не встановлюють gps-трекери, порушують графіки руху маршрутних таксі, водії в прямому сенсі цього слова влаштовують перегони в гонитві за пасажирами, зневажливо до них ставляться. І це лише поверхневий аналіз» − повідомив Ярослав Нищик під час обговорення питання.

Перевізники ж під час засідання виконкому наголошували на тому, що обгрунтовували тарифи лише спираючись на курс долара та вартість пального, проте не готові були обіцяти у разі підвищення ціни на проїзд – покращення сервісу перевезень та відповідності їх транспортній реформі. Перевізники натякнули, що у разі не виконання їх вимог можуть не вийти на роботу.

«Я хочу попросити перевізників не шантажувати виконком і не ставити ультиматуми. Я пригадую, що кілька років тому, як і сьогодні, перевізники запевняли, що для надання якісних послуг виконком має підвищити вартість проїзду до 4 гривень. Проте рівень сервісу з того часу лише погіршився. Свідченням цьому є ряд аварій за участі маршруток, травмування пасажирів через недбалість водіїв, хамське ставлення кондукторів, відсутність реальних звітів про кількість пасажирів, пільговиків, розкладу руху по маршрутах» − заявив заступник міського голови, свободівець Юрій Ботнар.

Насамкінець виконком шляхом голосування визначився наразі не підіймати ціну на проїзд у черкаських маршрутках до 5 гривень. Проте члени виконкому вирішили підтримати проект рішення про організацію проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах у Черкасах. 

Прес-служба Черкаської обласної організації ВО «Свобода»   

Останні новини

Loading...