Користувацький вхід

Розбірки в міськраді: є амбіції, але недостатньо амуніції

В Черкаській міській раді тривають політичні розбірки та піар-кампанії, які по суті підмінюють класичну політичну боротьбу.

Вчорашнє засідання сесії міської ради показало нинішній розклад сил, двох груп впливу у тривалому протистоянні. У локальному загостренні переможцем знову вийшов міський голова, а антимерська більшість на чолі з секретарем вже не є такою міцною і принаймні на вчорашній день стала меншістю.

Коротко нагадаємо хід протистояння – 10 серпня антимерська більшість у мінімальні 22 голоси відправляє у відставку виконавчий комітет. Міський голова накладає вето на рішення депутатів та пропонує формувати новий виконком шляхом широкого обговорення кандидатур.

28 серпня антимерська більшість на сесії не змогла подолати вето міського голови і таки відправити у відставку виконавчий комітет. Більше того, більшість не змогла повторно відправити виконком у відставку за новим проектом. Це вже була локальна політична перемога міського голови.

Під час вчорашнього засідання стало зрозуміло, що станом на вчорашній день антимерської більшості вже не було. Натомість розігрався піар-захід за участі учасників АТО, які вимагали вибачень від міського голови за оголошення дня жалоби за вбитим депутатом міськради Михайлом Бінусовим. Після того як міський голова не став вибачатися за вшанування загиблого депутата, депутати з антимерської коаліції покинули засідання, але сесія продовжила свою роботу.

Вже після засідання сесії представники депутатських груп які покинули засідання – Партія Вільних демократів, Блоку Петра Порошенка, «За громаду» (колишні укропівці) та секретар Олександр Радуцький поширили офіційну заяву з власною узгодженою політичною позицією – меншості. Зокрема в заяві йдеться про підстави чому вони залишили сесійне засідання – це відмова мера вибачитися перед атовцями, ігнорування мером доручень депутатів, призначення лояльних депутатів на керівні посади.

Фактично, що вчорашні події на сесії та заява антимерської меншості показали, що в опонентів мера наразі немає дієвого і головного механізму тиску на нього – більшості депутатських голосів. Однак амбіції впливати на політичні розклади та освоєння бюджетних коштів є. Тобто група опонентів міського голови не має головного політичного механізму впливу, тому доводиться поки задовольнятися піар-акціями та демаршами.

З огляду на останній розвиток подій у міській раді та намагання групи депутатів явно надути свій вплив за допомогою піар-кампаній, ми вирішили повернутися до результатів виборів 2015 року та подивитися кількісний склад відданих голосів за кожного з депутатів які вчора виступили із спільною заявою та голосів відданих за міського голову.

Блок Петра Порошенка

Радуцький Олександр Романович – обраний за першим місцем у списку
Бурячинський Володимир Степанович – 315
Савенко Олександр Сергійович – 325
Мирза Микола Олександрович – 671
Чернецький Костянтин Юрійович - 421
Кіта Ігор Мечиславович – 410

Шевченко Роман Володимирович – обраний за першим місцем у списку від Самопомочі, але перейшов в групу БПП. 

Партія Вільних демократів

Згіблов Олександр Георгійович – 507
Коломієць Тарас Олександрович – 352
Гриценко Володимир Миколайович – 370
Михайлюк Інна Іванівна – 257
Соломаха Василь Михайлович -275

За громаду 

Зоря Руслан Сергійович – обраний за першим номером у списку
Акопян Артур Акопович - 213
Очеретній Сергій Іванович – 173

Таким чином чітку позицію проти міського голови зайняли 15 депутатів. За даними з сайту ЦВК за 13 з них сумарно проголосувало 4289 виборців.

За міського голову Анатолія Бондаренка в першому турі проголосувало 9836 виборців. У другому турі чинного мера підтримали 29645 виборців.

Насамкінець варто відзначити, що таке порівняння суто статистичне, і кожен голос виборця важливий, як і кожен голос депутата. Однак на сьогодні маємо картину, коли меншість депутатів не маючи достатніх важелів впливу у політичній боротьбі з мером (не маючи більшості голосів депутатів – ред.) намагається диктувати та ставити умови міському голові за допомогою гучних заяв та піар-кампаній.

В будь-якому випадку чим би не завершилося це містечкове протистояння, але в кінцевому рахунку переможцем вийде той, хто сформує депутатську більшість, а не змагатиметься в гучних інформаційних приводах та заявах.  

Останні новини

Loading...