Користувацький вхід

Ремонтувати Апеляційний суд за 78 млн. можуть ті хто його вже "кидали"

Ремонтувати будівлю Апеляційного суду Черкаської області за 78,4 млн. грн. можуть бізнес-структури які свого часу вже «кидали» замовника.

Відбувся аукціон на проведення реконструкції готелю «Росава» під приміщення Апеляційного суду. В результаті торгів найдешевшу цінову пропозицію запропонувало ТОВ «Черкасизалізобетонстрой» - 78,4 млн. грн. Очікувана вартість закупівлі складала 88,2 млн. грн. Нині ще немає рішення тендерного комітету суду з оголошенням переможця, попередній переможець очікує рішення. 

Згідно технічної документації передбачається суцільна реконструкція всієї 9-поверхової будівлі колишнього готелю «Росава» в самісінькому тихому центрі Черкас. Заплановане проведення широкого спектру внутрішній та зовнішніх робіт, утеплення, розбирання перегородок, заміна дверей вікон, сантехнічні, вентиляційні роботи, підсилення цегляних стін стальними обоймами, повна реконструкція водопостачання холодного та гарячого, наново облаштування опалення, електрообладнання, облаштування жилого блоку обслуговування, повністю ремонт підземної частини будівлі, підвісна стеля, протипожежна система, каналізація, насосна станція, буфет, облаштування кондиціонування, благоустрій території, огорожа, озеленення, придбання технологічного обладнання (меблі, сейфи, комп’ютерна техніка) тощо. Термін виконання робіт - 2018-2019 роки. 

Нагадаємо, що нині на 1-2 поверхах готелю вже функціонує Апеляційний суд Черкаської області, частина суду ще знаходиться в будинку правосуддя на вул. Гоголя. Проблема побудови цілісного комплексу для розміщення Апеляційного суду давня та сягає початку 2000-х років. 

Наприкінці 2004 року Апеляційний суд за результатами тендеру уклав з ТОВ «Черкасизалізобетонбуд» угоду на реконструкцію будівлі колишнього дитячого садка під будівлю суду, по вул. Гоголя 300 (що поряд з будинком правосуддя). Загальна вартість договору складала 4 млн. 953 тис. грн. До кінця 2007 року були оплачені роботи на 4 млн. 940 тис. грн. однак об’єкт не було здано в експлуатацію через його неготовність. Після цього фінансування реконструкції дитсадка під будівлю суду не здійснювалося, а над будівлею колишнього дитячого садка який було передано суду з комунальної власності разом з земельною ділянкою у 0,503 га почав рости висотний житловий будинок. 

Лише у 2015 році Апеляційний суд уклав мирову угоду з ТОВ «Черкасизалізобетонбуд». За нею підрядник визнавав, що суд профінансував виконання робіт з реконструкції вартістю 4,94 млн. грн., в свою чергу суд визнав, що роботи на зазначену суму були виконані. Загальна вартість об’єкту визнана у 5,03 млн. грн. (до профінансованої суми додалося ще 89 тис. грн. балансової вартості дитсадка). В свою чергу підрядник набував, а позивач визнавав право власності на незавершену будівлю реконструкції і зобов’язувався на кошти у сумі 5,03 млн. грн. відремонтувати приміщення Апеляційного суду в колишньому приміщенні готелю «Росава» по вул. Верхня Горова 29 (який було передано суду Фондом держмайна). Відзначимо, що прокуратура намагалася оскаржити дану оборудку дійшовши до касаційної інстанції, але безуспішно.

Засновниками-контролерами ТОВ «Черкасизалізобетонбуд» є Діденко Ірина Олексіївна та Діденко Дмитро Валерійович. Останній є президентом групи компаній «Добробуд». Серед засновників його є і потенційний переможець свіжого тендеру ТОВ «Черкасизалізобентострой». В свою чергу його засновниками та бенефеціарами є все та ж родина Діденків, а обидва товариства зареєстровані за одною адресою.

Інформацію додано

Тендерний комітет прийняв рішення про відхилення тендерної пропозиції переможця аукціону ТОВ "Черкасизалізобетонстрой" через невідповідність банківської гарантії та інші невідповідності в тендерній пропозиції. Нині очікує рішення  ТОВ "Черкасиміськбуд" вартість пропозиції якого склала 83,76 млн. грн.
 

Loading...