Користувацький вхід

Ректори змінюються, а Подкоритова залишається

В редакцію «Кропиви» надійшов анонімний лист від студентки Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницько, в якому надається інформація про фінансові махінації коменданта одного із гуртожитків Подкоритової Людмили Іванівни. 

Зазвичай ми не публікуємо анонімні повідомлення, однак дивлячись на викладені в листі факти та фото докази, а також зважаючи на те, що журналіст нашого ресурсу сам проживав у гуртожитку №1 під час навчання і був свідком всіх вищенаведених фактів все оприлюднюємо.

Проте від «Кропиви» порадимо студентам не ховатися за анонімками, а діяти відкрито, тоді можна буде змінити стан речей. І чим більше буде студентів які відкрито будуть заявляти про свою позицію, тим більше буде шансів на зміни.

- Найбільше мене дивує поведінка комендантші гуртожитку, де я живу. Так, саме не проректорів, не керівників кафедр (прихвоснів регіонала Кузьмінського), а маленької і непримітної коменданші Подкоритової Людмили Іванівни. Вона настільки впилася своєю безкарністю, що навіть не помітила непопулярності її «Криші». Незважаючи на те, що Подкоритова не вперше потрапляє в різні нехороші передряги, вона продовжує гнути свою лінію. Діяльність її багатогранна, і заслуговує особливої уваги з боку КРУ і СБУ, я наведу деякі скромні факти з її роботи, - повідомляють аноніми.

Далі йде перелік здобутків Людмили Іванівни.

На початку 2010 року, зимою, коли температура в кімнатах була 10-11 градусів тепла (особисто я готувалася до семінарів в рукавицях і пальті), Людмила Іванівна з декількома членами її «кишенькової» студради влаштувала обшуки в кімнатах. Доблесна комендант рилася в студентських речах у пошуках обігрівачів, студенти при цьому були на парах, кімнати відкривали запасними ключами без присутності жителів. Робилося це для того щоб зекономити гроші на електроенергії, аби потім пан Кузьмінський міг їх відмити. Студенти написали колективну скаргу на ім’я ректора, але «рука руку миє», Подкоритова обійшлася доганою.

Наступний етап діяльності пов'язаний з роботою душових кабінок. В період з жовтня 2011 по листопад 2012 рр. на 350 студентів що проживали в гуртожитку діяло 3 з 10 душових кабінок. Всі вони були в чоловічій душовій, жіноча більше року була закрита. Як наслідок: у черзі в душ можна було простояти 2, а то і 3 години, гендерної диференціації в користуванні душем нестало, а в одну ніч всі дев’ять поверхів гуртожитку були обписані написами «Геть диктатуру Подкоритової». Лише тоді ректор зібрав в актовій залі 3-го корпусу всіх жителів гуртожитку, поцікавився у студентів що їх не влаштовує і розіграв спектакль. Під час інсценізації, проректор Артюх, театрально переконала Кузьмінського, що студенти плутають: душ не працює не рік з лишком, а півтора місяці (грошей не вистачає). Анатолії Іванович же розповів, що Комендант не винна, що обписувати стіни балончиком з фарбою – «капіталістичне варварство» і насамкінець зачитав уривок з мемуарів якогось совєцького діяча, що попав під сталінські репресії, таким чином ніби натякнув: хто буде виставлятися – вилетить. Коменданта Подкоритову по старій совєцькій традиції покарали – виписали догану.

Цікавою стороною роботи коменданта є побори, що здійснюються нібито за ініціативи «кишенькової» студради. Вартість гуртожитку на рік для студента становить 2600 грн. офіційно-касових. Далі: 200 грн. на миючі засоби для прибиральниці, в кінці року 400 грн. на ремонт гуртожитку, ці гроші нелегальні, якщо відмовитися їх сплатити – тебе не поселять на наступний рік, не підпишуть обхідний лист випускнику. Шляхом нехитрих математичних дій дізнаємося, що в рік Подкоритова Людмила Іванівна збирає близько 210 тис. грн. поборів, що не оподатковуються і про які не звітується державі. Цього року літом «з чорної» каси Подкоритової зникло близько 100 тис. грн. суму цю «повішали» на касирку студради, та скоріше всього їх передали у пенсійний фонд пана Кузьмінського.

Також комендант всіляко заробляє за рахунок поселення по блату (за скромну винагороду в тепліші кімнати, або по 2 особи замість 3), також серйозні прибутки приносять нелегали (люди, які до університету не мають відношення взагалі ніякого, але живуть у кімнатах де по документах проживають студенти, або просто живуть там де нібито взагалі нікого не заселили).

Минулого тижня на засіданні студради, було вирішено провести позаплановий етап поборів по Подкоритовськи. Старостам холів було доручено здійснити індивідуальні, неформальні бесіди з тими студентами, що в минулому році не мали можливості здати 400 грн. на «ремонт» гуртожитку, (таких близько третини) і всіма можливими способами стягти ці кошти. В цю категорію потраплять і всі ті хто не зможе пред’явити розписки, виписані рукою касирки студради (її до речі зараз активно розшукують).

Не буде зайвим нагадати, що студенти, які уникнули побору при виселені минулого року, мали серйозні проблеми з поселенням і є на особливому рахунку коменданта. Також під минулотиждневе доручення підпадають цьогорічні першокурсники. До того ж, всі жителі мають сплатити 160 грн. призначення яких мають придумати на сьогоднішньому засіданні студентської ради.

Насамкінець аноніми висловлюють марну надію на в.о. ректора Олександра Черевка.

- Від імені студентів різних факультетів, надіємося що пан Черевко не повторить помилки ректора Поліщука, розжене регіоналівську кодлу, і по ходу справи очистить 1-й гуртожиток від «вічної» коменданші Підкоритової Л. І. Людини що щиро ненавидить Україну, не має ні совісті, ні почуття міри, й «не збирається» надалі обкрадати студентів. Слава Україні, - йдеться в тексті анонімки.

Платіжка №1 – 200 грн. що стягуються з випускників за виселення з гуртожитку, за підписання комендантом обхідного листа (типу, ви тут жили – треба віддячити).

Платіжка №2 - 400 грн. на "вічний" щорічний ремонт гуртожитку. 

 

 

Loading...