Користувацький вхід

Рейтингове запаморочення Бондаренка за наші гроші

Міський голова Анатолій Бондаренко беззаперечний лідер симпатій виборців міста Черкаси, що очевидно призводить до «запаморочення від успіхів».

Таке запаморочення виливається в амнезію, і мер вже забуває, що його високий рейтинг – це насамперед результат використання наших грошей, містян - платників податків, а не його особистий геній.

Інформацію з мерським рейтингом оприлюднило досить наближене та лояльне до міського голови інтернет-видання Дзвін, яке постійно отримує солідні «пряники» від міської влади у вигляді проплат за висвітлення діяльності мера, тому й мер у них виглядає як «ясне сонечко». Журналісти здійснили огляд соціологічного дослідження центру «Енігма» та констатували «захмарні» рейтинги першого. І дійсно, з самим твердженням про високу прихильність виборців до Бондаренка не посперечаєшся, але варто подивитися глибше на природу такої популярності та її побічні ефекти.

Рейтинг зашкалює

Так після півторарічного перебування у кріслі міського голови мерський рейтинг Бондаренка за даними соціологічного дослідження складає 68,7%, що дає можливість перемагати вже в першому турі виборів якби вибори відбулися найближчої неділі. Інші імовірні кандидати безнадійно відстали в рази.

Період відвертого застою останнього строку мерства Сергія Одарича помножений на позитивні тенденції фінансової децентралізації, дали свій результат та позитивно вплинули на формування портрету мера Бондаренка.

За все в місті відповідаю я

«Медовий місяць» після повалення Одарича, який затягнувся на довгі півтора роки закінчився, мер все більше відчуває себе господарем міста, зростають і його апетити. Разом з тим міський голова не має сталої депутатської більшості, а суперечності між різними групами впливу тільки зростають. «За все в місті відповідаю я», - любив говорити одразу після обрання Бондаренко. Проте сфотографуватися на фоні робіт на тому чи іншому об’єкті – це одна справа, а відповідати за відверті провали – зовсім інша. Зазвичай прорахунки мер відразу ж перекладає на «нерадивих чиновників» або ж «недобросовісних підрядників». Яскравою ілюстрацією попереднього твердження може слугувати багатостраждальна реконструкція асфальтного покриття бульвару Шевченка. Після того як всю зиму містяни змушені були їздити по розібраному дорожньому покриттю, вже за кілька місяців сприятливої погоди роботи робляться як «мокре горить». Осінь з дощами не за горами і ці дощі легко «змиють» захмарний рейтинг.

Вже зараз гальмується виконання робіт і по інших об’єктах, передусім через недофінансування. На «видачі коштів» міцно сидить мер та вирішує кому і скільки давати, а кому не давати.

І про політичні перспективи

Як пише в творчому пориві політфантазій Дзвін, серед можливих варіантів розвитку політичної кар’єри Бондаренка може бути і похід на Печерські пагорби з 194 виборчого округу в Черкасах, мерський рейтинг дасть можливість з легкістю перемогти будь-кого у разі проведення позачергових виборів до парламенту.

Наскільки нам відомо, сам Анатолій Васильович нині не має такого бажання, оскільки лише відчув смак господаря міста. Однак і в цій ситуації не варто відкидати столичний політичний фактор. Бондаренко залишається головою обласної організації ВО «Батьківщина» і якщо лідер партії попросить виграти округ і йти працювати у Верховну Раду Анатолій Васильович навряд чи зможе відмовити жінці.

Примус вищого партійного керівництва до походу у Верховну Раду може бути далеко не найгіршим варіантом. Адже на посаді мера Анатолій Бондаренко, з огляду на останній перебіг подій, цілком може повторити долю Сергія Одарича. І мова навіть не про імпічмент до цього сподіваємося не дійде, а про мера без більшості. Мер без сталої більшості та підтримки депутатів, це те саме, що англійська королева.  

Loading...