Користувацький вхід

П'ять мобільних технологій, які позитивно вплинуть на життя черкащан в новому році

Швидкісний мобільний інтернет стрімко змінює повсякденне життя українців. 

Нова технологія зумовила розвиток нових сервісів, які досі не існували в Україні. Експерти мобільного оператора lifecell повідомили які технології, що залежать від швидкісного мобільного інтернету, матимуть позитивний вплив на життя черкащан в новому році.

1. Відео на смартфонах.

Перегляд відео на смартфонах набуває все більшої популярності. Цей тренд має найбільший вплив на зростання споживання мобільного Інтернету абонентами lifecell. Сьогодні швидкість мобільного Інтернету дозволяє дивитися відео у форматі HD як у запису, так і потокове. lifecell для фанатів відео та телевізійного контенту навіть пропонує спеціальні тарифи, наприклад, «Лайфхак» чи «4 Безліміти», або ж додаток TV+, який дозволяє просто на смартфоні дивитися всі улюблені телеканали та футбольні матчі.

2. Безконтактні платежі.

Україна, яка довгий час технологічно відставала від багатьох європейських країн, останнім часом починає конкурувати з ними на рівних або навіть вибиватися в лідери. Зокрема, в динаміці та поширенні безконтактних платежів: як через банківські картки, так і через смартфони та «розумні» годинники, які підтримують такий функціонал.

Хвиля використання безконтактних платежів докотилася до обласних центрів та невеликих містечок. Завдяки новій технології, звичайний смартфон перетворюється на пристрій здатний приймати платежі від інших смартфонів чи карток. Тому без швидкісного мобільного інтернету, що забезпечує зв'язок смартфону із банками просто не обійтися. Мобільний оператор lifecell постійно працює над розвитком мережі швидкісного мобільного інтернету на Черкащині, щоб його користувачі з легкістю та комфортом мали можливість використовувати нові зручні технології розрахунків.

3. «Розумне» сільське господарство.

Значно більшого поширення набуватиме концепція точного землеробства та тваринництва. За допомогою 4G та мереж IoT (Інтернету речей) і спеціального обладнання тепер можна отримувати велику кількість даних.

Наприклад, сучасні датчики та сенсори дозволяють вимірювати якість ґрунту, контролювати стан рослин та іригацію полів, дозувати насіння, виявляти ділянки, що потребують внесення добрив і забезпечення захисту від бур’янів і хвороб тощо.

IoT-технології дозволяють автоматизувати догляд за тваринами, моніторити їх місцеперебування та показники життєдіяльності, контролювати харчовий раціон, а також маршрут пересування техніки та споживання пального. І все це — у режимі реального часу.

Такі рішення дозволять суттєво заощаджувати ресурси на утримання господарств і підвищувати їх продуктивність.

4. «Розумний» дім і «розумна» техніка.

Поступово «розумні» технології ставатимуть звичною частиною нашого повсякденного життя.

Це стосується і наших домівок, дач, гаражів. «Розумні» розетки, освітлення, побутові пристрої та системи охорони — все це, в поєднанні з якісним мобільним Інтернетом, дозволить більше не турбуватися про невимкнене обладнання чи крани, незачинені вхідні двері чи ворота, або ж безпеку домівки чи дачі, поки господарі відсутні.

Крім того, «розумні» датчики, які вже починають у тестовому режимі використовувати газо- та теплопостачальники, дозволять покращити енергоефективність, спростити управління споживанням та автоматизувати оплату за комуналку.

5. «Розумне» місто.

«Розумні» рішення допомагають робити міста більш безпечними, екологічними та комфортними для їхніх мешканців.

IoT-пристрої дозволяють моніторити рівень забрудненості атмосфери, інтенсивність дорожнього трафіку, графік роботи громадського транспорту, наповненість смітників, освітлення вулиць, а також наявність паркомісць у різних районах міста.

На початку грудня компанія lifecell, яка є частиною турецького комунікаційного гіганту Turkcell, і Черкаська ОДА домовилися спільно брати участь у цифровій трансформації області та сприяти реалізації спільних проектів у рамках концепції «Smart Region»/ «Розумна область».

Серед нових рішень оператора для міст є система інформування, яка дозволяє оперативно повідомляти мешканців про роботи комунальних служб, аварійні ситуації на водогонах і тепломережах, а також забезпечувати миттєве оповіщення населення у разі виникнення надзвичайних ситуацій.

Те, що ще вчора можна було побачити лише у фантастичних фільмах, уже сьогодні стає буденною реальністю.

імідж інформація 

Останні новини

Loading...