Користувацький вхід

Прокурори без бою дають вольну підозрюваним у віп-хабарництві

На Черкащині прокурори та судді невимушено відпустили підозрюваного у хабарництві високопосадовця із земельної сфери. 

Затримавши чиновника високого польоту який «хотів брати не лише для себе», прокурори відмовилися відкривати кримінальне провадження. Прізвища які фігурують в даній показовій історії опосередковано засвідчують, що питання вирішувалося на найвищому обласному рівні.

Гучні повідомлення про затримання хабарників

Кожне затримання підозрюваних у хабарництві прес-служби відповідних правоохоронних відомств подають майже під фан-фари, що безперечно має показувати ефективність та важливість їх непосильної праці на благо суспільних інтересів.

Одне з таких повідомлень було оприлюднено прес-службою Черкаської обласної прокуратури 11 грудня 2015 року. Повідомлялося про викриття злочинної діяльності одного із керівників держпідприємств, який підбурив особу до надання хабара службовцям головного управління Держгеокадастру у сумі 1 млн. 236 тис. грн. (54 тис. долл.). Посадовцю інкримінували кримінальне правопорушення передбачене ч. 4 ст. 27 ч. 3 ст. 369 (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі) Кримінального кодексу України. Ухвалою суду від 10 грудня 2015 року підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді застави на суму 964 600 грн.

Хто такий, кому і за що брав

Як вдалося, практично одразу після повідомлення прокуратури, зясувати виданню «Кропива», до надання хабара підбурював заступник директора Черкаської філії центру земельного кадастру Мазуренко Іван Борисович 1963 року народження.

Особа названого підозрювано також підтверджується інформацією на сайті «Судова влада України» та власне матеріалами справи в єдиному державному реєстрі судових рішень.

Так із матеріалів ухвали про обрання запобіжного заходу (судової справи за № 711/10919/15-к) дізнаємося, що кримінальне провадження стосовно підбурювання до дачі хабара було відкрито ще у лютому 2015 року. Протягом лютого-жовтня 2015 року дана службова особа підбурювала представника ТОВ «Орадівка» (Христинівський район) до надання хабара у розмірі 54 тис. долл. за безперешкодне проходження змін до договорів оренди 271 га землі, стосовно продовження терміну дії договору на 10 років через Держкомзем. 27 жовтня 2015 року чиновник отримав згоду від представника товариства на надання хабара. Все це підтверджується матеріалами справи в тому числі і розсекреченими матеріалами негласних слідчих дій. 

В матеріалах ухвали про обрання запобіжного заходу підозрюваному також йдеться про те, що хабар передбачався для виконуючого обов’язки начальника головного управління держгеокадастру у Черкаській області. Відзначаємо, що з кінця червня до 22 грудня 2015 року дану посаду займав Мірзоєв Азер Алієвич, який був звільнений за згодою сторін.  

Підозрюваному було обрано запобіжний захід  у вигляді застави в 964 тис. грн., згодом відсторонено від виконня службових обовязків та навіть накладення арешт на майно судом.

Сам підозрюваний намагався перекласти відповідальність на заявника, що той нібито здійснював провокування його на одержання неправомірної вигоди. Мазуренко навіть подавав скаргу до суду на протиправну бездіяльність Черкаської обласної прокуратури, яка не відкривала провадження за його заявою. Але суд відмовив у задоволенні скарги. За інформацією прокуратури, саме в такий спосіб посадовець намагався ввести слідство в оману та уникнути передбаченої законом відповідальності за свої злочинні дії.

 

 

 

 

Останні новини

Loading...