Користувацький вхід

Придніпровський суд не арештував пенсію Кузьміна, але відсторонив директора-спільника (Оновлено)

Гучна кримінальна справа стосовно маєтку першого заступника Генпрокурора Віктора Пшонки, Ріната Кузьмина перекочувала в суди Черкас. 

У жовтні-листопаді суди ухвалили низку ухвал за якими відмовлено в арешті пенсійного рахунку екс-посадовця та майна яке встиг переписати, відсторонено від виконання обов’язків директора комплексу відпочинку «Пуща-Водиця» Єгорова Є.Г. та обрано йому міру запобіжного заходу.

Кримінальна справа бере свій початок у вересні 2015 року. Суть інкримінованої оборудки полягає в тому, що Рінат Кузьмін працюючи на посадах заступника та першого заступника Генпрокурора України здійснив самовільне будівництво маєтку на території державного комплексу відпочинку «Пуща-Водиця» який знаходиться в підпорядкування Державного Управління Справами. Так спочатку посадовець отримав у користування будинок для відпочинку на території державного комплексу. Згодом шляхом укладення інвестиційної угоди з директором комплексу отримав дозвіл на його капітальний ремонт. Протягом 2008-2010 років посадовець побудував справжній маєток на ділянці площею 1.0457 га за адресою м. Київ, вул. Вишгородська 150, індивідуальний номер будинку – 46. У грудні 2010 року посадовець зареєстрував на себе право власності на будинок та інші споруди маєтку. Лише площа будинку склала 1068 кв. м. А його ринкова вартість на той час складала 8,39 млн. грн. У грудні 2013 року він подарував половину будинку своїй дружині на той час вартість подарованої половини 4,74 млн. грн. У червні-вересні 2016 року на даний маєток було накладено арешт.

У жовтні 2017 року Рінату Кузьміну було оголошено про підозру, але вручити її не вдалося, бо він тривалий час вже не перебуває на території України. За даними СБУ станом на квітень 2017 року екс-посадовець перебував у м. Ялта на окупованій Російською Федерацією Автономної республіки Крим. В розшуку перебуває з червня 2014 року.

Попри відсутність на території України, Рінат Кузьмін продовжує отримувати пенсію. Нині його щомісячне пенсійне забезпечення складає 22191 грн. Слідчий генеральної прокуратури звернувся до слідчого судді Придніпровського суду про накладення арешту на пенсійний рахунок екс-прокурора. В результаті судового розгляду у задоволенні клопотання прокурора було відмовлено, оскільки за визначенням судді право на пенсійне забезпечення є складовою конституційного права на соціальний захист. Дане рішення суду прокуратура наразі не оскаржувала.

Окрім цього слідчий прокуратури звернувся з клопотанням до Придніпровського районного суду про арешт іншого майна підозрюваного, зокрема – квартири, частки незавершеного будівництва будинку, автомобіля марки «Mercedes-Benz S550 5461» 2010 року випуску, мотоциклу марки «Harley-Davidson Fet Boy FLSTF» 2008 року випуску. Суд наклав арешт лише на частку незавершеного будівництва, оскільки решта майна було переписано на інших осіб до оголошення підозри Кузьміну. Зокрема квартиру було переписано ще в квітні 2014 року, а транспортні засоби у червні 2017 року.

Якщо Рінат Кузьмін в бігах вже тривалий час, то директор державного комплексу відпочинку «Пуща-Водиця» Єгоров Євген Глібович в Україні і він також вже має статус підозрюваного по даній справі. 13 жовтня Придніпровський районний суд обирав йому міру запобіжного заходу, прокурори вимагали тримання під вартою. Однак суд дав згоду лише на нічний домашній арешт. Але захисники директора намагалися оскаржити і дану ухвалу, однак Апеляційний суд Черкаської області залишив її в силі.

19 жовтня в Придніпровському суді прокурори намагалися домогтися відсторонення директора від посади на два місяці, однак суд погодив відсторонення лише на один місяць

Останні новини

Loading...