Користувацький вхід

Президент посмертно присвоїв звання "Герой України" генералу Момоту

Президент Петро Порошенко у ході візиту на Черкащину посмертно нагородив званням "Герой України" генерал-майора Ігоря Момота.

Нагороду він вручив доньці загиблого генерал-майора Марії Момот. Присутні вшанували хвилиною мовчання загиблих героїв-прикордонників. Крім того, Президент нагородив ряд військовослужбовців та прикордонників державними нагородами та військовими званнями, повідомляє Про все.

Нагадаємо, 11 липня 2014 року, під час обстрілу українських військових під Зеленопіллям у Луганській області загинув легендарний командир, черкаський полковник Ігор Момот. Уже посмертно йому присвоїли звання генерал-майора. Із перших днів збройного конфлікту на сході нашої держави він став на захист її кордонів: там він командував зведеним загоном прикордонників.

Ігор Федорович Момот воював у Афганістані в складі 1 мотоманевреної групи 47 прикордонного загону. Там він був нагороджений орденом «Червоної зірки», медаллю «За бойові заслуги», двома медалями «За відзнаку в охороні державного кордону СРСР».

У 2007 році очолив Навчальний центр підготовки молодших спеціалістів Державної прикордонної служби України, що знаходиться в Оршанці. За тиждень до смерті – призначений заступником начальника Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України.

За проявлені героїзм, мужність, відданість і вірність військовій присязі та народу України Ігор Федорович був посмертно нагороджений відзнакою «За заслуги перед містом Черкаси» І ступеня, водночас, у 2015 році йому присвоєно звання «Почесний громадянин міста Черкаси».

Останні новини

Loading...