Користувацький вхід

Посадовця виправдали за хабар не виявивши спецречовини на штанях

Директора КП "Місто" Канівської міської ради виправдали за вимагання хабара у розмірі 10% від підряду.

За даними слідства директор Дмитро Шайдаров вимагав хабара у представників ТОВ "А.І.Д.А." за надання актів виконаних робіт після нанесення дорожньої розмітки в Каневі. 

В кінці травня 2017 року він поставив вимогу надати неправомірну вигоду в сумі 15 тис. грн. (10% від варості підряду) за підписання і передачу актів "щоб робота нормально робилася" та для подальшої плідної співпраці. 

Власник підприємства Олександр Ільченко звернувся до СБУ по факту вимагання хабара. В червні 2017 в центрі Черкас в кафе "Ботаніка" представник підприємства передав Шайдарову 600 мічених доларів загорнуті в папір. Останній віддав йому здачу в розмірі 540 грн. 

Підозрюваного було затримано вже на вулиці, гроші були виявлені на тротуарі за 100 метрів від затримання посадовця. 

В судовому засіданні обвинувачений пояснив, що коштів не отримував, договір на виконання робіт з нанесення розмітки не підписував, а лише за усним дорученням міського голови здійснював фактичний нагляд за виконанням робіт. Якщо якісь кошти йому передавалися, то це було повернення коштів за проживання, харчування, паливно-мастильні матеріали. Він сприяв людям для швидкої та якісної роботи, давав їм свої кошти, а вони коли б з ними розрахувалися повернули. Долари у нього не вилучалися, бо їх у нього не було. Йому не відомо, чи були в карманах відрізаних від його брюк якісь кошти.

Міський голова Канева Ігор Ренькас даючи покази, пояснив, що особисто контролював роботи та був на обєкті один раз. Роботою був незадоволений про що повідомив Шайдарова та пропонував розірвати договір і укласти договір з попередніми виконавцями. Потім до нього підійшли хлопці він не пам'ятає їх прізвищ, і сказали, що будуть робити якісніше, і після цього він заключив з ними договір, по часу вони вклалися, але робота була неякісна. Після того як Шайдаров приніс акти виконаних робіт він не здійснював перевірку і підписав їх. Про те, що посадовець вимагав хабара він не знав. 

Оперативне відео передачі згортку з грошима в кафе було надано в судовому засіданні. Під час затримання підозрюваного від штанів були відрізані кармани які передали на експертизу, на них не виявили спеціальної хімічної речовини яка застосовується для помічення грошей. Не знайшли речовини і на змивах з рук підозрюваного. 

Зважаючи на дані експертиз та на той факт, що підозрюваний не мав адміністративно-розпорядчих функцій на підписання актів, не укладав відповідну угоду рішенням Соснівського суду Черкас його було виправдано повністю.

Відзначимо, що власником ТОВ "А.І.Д.А." є Олександр Ільченко, син екс-заступника міського голови Черкас Олександра Ільченка. 
 

Останні новини

Loading...