Користувацький вхід

Післявиборча епопея у Степанківській ОТГ: чого боїться Ігор Чекаленко *

Вибори у об’єднаних територіальних громадах на Черкащині пройшли ще у неділю, та на деяких дільницях оголосити результати не можуть аж досі. Ось і у Степанківській ОТГ виборча комісія ніяк не визначить: хто ж усе-таки переміг?

Спірне питання виникло між двома кандидатами, що набрали найбільшу кількість голосів: Сергієм Зеленько (самовисуванець, безпартійний) та Ігорем Чекаленко (самовисуванець, член Політради партії «Нова Політика», керівник Черкаської обласної організації партії). За попередніми результатами Чекаленко вийшов вперед на 300 голосів, проте до підписання протоколів справа не дійшла, оскільки його опонентом було зафіксовано ряд порушень виборчого процесу та вже 31 жовтня подано до Степанківської сільської виборчої комісії скаргу на неправомірні дії виборчої комісії села Хацьки (дільниця № 710276), де зазначалась вимога провести повторний підрахунок голосів виборців. Скаргу комісія задовольнила. Під акомпанемент незадоволених викриків та відверто провокаційних записів у соцмережах, в часописах прихильників Ігоря Чекаленка, перерахунок усе-таки було здійснено; наявність бюлетенів, врахованих при проведенні підрахунку голосів на виборах на посаду голови Степанківської ОТГ – зафіксовано.

«Стільки брудних пліток я про себе ще ніколи не чув, – коментує “післявиборчу гонку” кандидат Сергій Зеленько. – Члени Степанківської сільської виборчої комісії порушили аж дві прямі норми права: проігнорували вимогу щодо недійсності виборчих бюлетенів, на яких зроблено більш ніж одну позначку, а також вийшли за межі своєї компетенції, вирішуючи питання про дійсність виборчих бюлетенів колегіально під час свого засідання, хоча воно могло бути вирішено лише дільничною виборчою комісією, відповідно до ч. 28 ст. 79 Закону України “Про місцеві вибори”. Не дивлячись на це, варто мені було вказати на очевидне порушення виборчого процесу – права на вільне й рівне волевиявлення громадян! – як прихвосні мого опонента кинулися поливати мене брудом в усіх доступних їм Інтернет-ЗМІ, звинувачуючи у буцімто злочинних зв’язках із чинною виконавчою владою. Але ж, якщо порівнювати, то хіба не пан Чекаленко – представник тієї самої влади, яку зараз так активно “поливає брудом”? Я виріс у простій трудівничій сім’ї, з дитинства звик досягати усього лише власною плідною працею, здібностями та щирістю». Нагадуємо, що, у свою чергу, Ігор Чекаленко – діючий голова села Хацьки, посадова особа місцевого самоврядування.

«Діяльність можновладців будь-якого рівня має бути спрямована на підвищення довіри громадян до влади, зміцнення авторитету державної служби, заохочення молоді до розбудови майбутньої кар’єри у владних структурах – на благо рідної держави», – зазначає Сергій Зеленько. Натомість, поки колишній одіозний журналіст Чекаленко вправляється лише із гострим пером, дозволяючи собі висловлюваня в адресу посадових осіб вищих ланок влади, дільнича виборча комісія Села Хацьки (дільниця № 710276) усе ніяк не порахує, скільки ж насправді голосів віддано за кожного кандидата.

«Пряма норма права, викладена у ч. 27 ст. 79 ЗУ “Про місцеві вибори”, передбачає безумовну недійсність виборчого бюлетеня, на якому наявні більше однієї помітки, – наголошує Зеленько. – При цьому не передбачено можливості встановлення його дійсності за умови нанесення таких відміток в певні частини виборчого бюлетеня, певним способом, чи за колом осіб, що зробили нанесення поміток в певних ситуаціях. Твердження членів дільничної виборчої комісії про помилкове нанесення позначок не відповідає положенню про недійсність таких бюлетенів. На даний час моїм представником поданий позов до суду – і, сподіваюсь, попри будь-чиї нечесні намагання та брудні перепони, я доб’юся справедливості». 

Ми ж плекаємо сподівання, що ця довга післявиборча епопея завершиться пануванням правди, а не безсоромних «підковерних» інтриг.

Інформацію розміщено на правах політичної реклами, редакція може не поділяти позицію викладену в матеріалі.
 

Останні новини

Loading...