Користувацький вхід

Опозиція, сесія обласної ради - що планували і що отримали (післямова)

Вчора нарешті відбулася довгоочікувана опозицією сесія Черкаської обласної ради. Як і передбачалося, біля стін будинку рад було гаряче. Однак акція опозиції по блокуванню сесії обласної ради була менш вдалою, ніж блокування сесії міської ради. Хоча вчора всі опозиційні сили були справді єдині. Ніхто не захищав Сергія Тулуба чи Валерія Черняка. Як було з Сергієм Одаричем, на опосередкований захист своїми діями стали деякі представники опозиційних сил. 

Звичайно свої корективи у кількість людей які прийшли підтримати опозиційні сили внесли погані погодні умови, але все ж людей зібралося доволі багато. Останні протиріччя серед лідерів опозиції та їх неоднозначні дії також впливають на зменшення масовості опозиційного руху, але та кількість людей яка була на акції, черговий раз підтверджує що в суспільстві досить високі протестні настрої.

Проте коли представник нашого видання прибув близько 10.00 на площу за облрадою, точніше сквер, то там була тотальна перевага звезених регіоналів.

Які зробили живий щит, біля входу в будівлю обласної ради.

На десяту годину регіоналів було вже досить багато, загалом близько 80 осіб бойовиків та осіб 200 просто зігнаних як "несвідоме стадо" студентів.

На фото палатки які були забиті студентською молоддю.

В одній з палаток засвітилася і давня соратниця Анатолія Кузьмінського, Валентина Артюх, яка дуже не хотіла щоб її фотографували і ховалася за парасолькою. На фото нижче в червоному пальто.

На десяту годину кількість опозиціонерів зовсім мала. Тому нам здалося що акція провалена. На фото рідкі опозиційні сили.

На фото нижче очільник обласного "УДАРу" Віталій Іляшенко разом з соратником ходить щільними рядами регіоналів та оцінює ситуацію. Нам вдалося дізнатися плани опозиції від нього.

- План опозиції був наступний. Зібратися представниками тьох партій, групою людей створити кільце і за допомогою народних депутатів, депутатів обласної ради, міської ради потрапити в приміщення де має проводитись сесія обласної ради. Тобто ніхто з депутатів туди не повинен зайти поки ми не заведем принаймні частину людей які зможуть заблокувати трибуну. Далі ми планували виступити з вимогами до Тулуба, до Черняка. Вимагати їх відставки. Спочатку потребувати звітів обох, потім вимагати виділення коштів на Фрезеніус, а потім уже відставку Тулуба. 

Далі був найбільш радикальніший план. Що депутати обласної ради планували за прикладом Києва залишитися на ночівлю і тримати будівлю облради поки Тулуб і Черняк принаймні не прозвітує. Але як ми бачимо погода вносить значні корективи. Тому будемо чекати, що опозиційно налаштовані люди все ж прийдуть і будемо радитися з колегами що робити, - повідомив лідер обласного "УДАРу" Віталій Іляшенко.

Також нам вдалося поспілкуватися і з лідером ВО "Свобода" на Черкащині Юрієм Ботнаром. Він також був трохи засмучений такими погодними умовами. І нічого певного не міг нам повідомити станом на 10.00.

Однак попри побоювання лідерів опозиції люди все ж зібралися. На фото нижче.

Опозиціонери які зібрали близько 300-400 людей впритул підійшли до входу в будівлю обласної ради і з приходом депутатів розпочали здійснювати спроби прорвати кордон із регіонівських молодчиків та працівників міліції. 

Цього разу в перших рядах був і Микола Булатецький.

Працівники міліції діючи спільно з "Тулубюгендом" довгий час не пропускали навіть народних депутатів, не говорячи про депутатів обласної та міської рад. Перманентно виникали сутички. Після того як депутати від опозиції потрапили до зали сутички між простими мітингувальниками і міліцією посилилися і було залучено спецпідрозділи.

На фото депутати намагаються прорватися в сесійну залу.

Перед входом в будівлю виникають перманентні бійки між мітингувальниками, представниками "Тулубюгенду", міліцією та спецпризначенцями. До входу підтягуються резерви спецпризначенців, які чекали в автобусах поряд з обладміністрацією. На фото нижче.

Нижче на фото сутичка мітингувальників із спецпризначенцями.

Як повідомляють із середини будівлі, запал до облокування сесії у депутатів від опозиції різко спав. І сесію фактично не заблоковано, але слово опозиції надається. І надаються чергові обіцянки від Тулуба прозвітуватися.

Відчайдушні спроби заблокувати роботу сесії здійснює Микола Булатецький, але його вилучають з зали засідань. В цей час депутати від опозиції не підтримали Миколу Івановича і не заблокували роботу сесії у відповідь на його видалення. Коли Миколу Булатецького видаляють і він виходить до мітингувальників, добре видно пригнічений настрій. Очевидно не такої кволої підтримки очікував Микола Іванович від соратників по опозиції, як від депутатів обласної ради так і депутатів Верховної Ради. На фото нижче Микола Булатецький якого вилучили з залу засідань.

Більше того депутати Верховної Ради від "Батьківщини" очевидно побачивши м"якотілість черкаських опозиціонерів також спішно непомітно для мітингувальників покидають зал. І на автомобілях рухаються в невідомому напрямку.

Коли депутати Верховної Ради поїхали, а депутати обласної ради від опозиції черговий раз повелися на обіцянки влади, акцію фактично було вичерпано. Акція досягнула проміжного результату, як повідомив нам голова обласної "Батьківщини" Анатолій Бондаренко.

Прихильники опозиції почали покидати площу за облрадою. На фото нижче.

Що можна сказати насамкінець. Прикро бачити таку опозицію, але іншої поки немає. 

Серед найголовніших проблем та прорахунків опозиції Черкащини назвемо наступні:

1. Серйозні суперечності серед лідерів місцевих опозиційних партій.

2. Відсутність чітких вимог на цій акції. Та переліку вимог без виконня яких не було б поступок з боку опозиції.

3. Відсутність чіткого плану дій як загалом так і на цій акції. Не було розроблено кількох варіантів плану дій за різних обставин.

4. Нерішучість переважної більшості опозиціонерів та нездатність на вчинок. Окрім звичайно Миколи Булатецького та Юрія Ботнара. Але цього разу їх запалу не вистачило.

5. Неафішована співпраця представників опозиції з владою.

Всі ці фактори спричинили те що акція не досягла бажаних результатів.

Але не будемо лише критикувати черкаську опозицію. Варто відмітити високу опозиційну дієздатність ВО "Свобода" та "УДАРу" які виявили активність та вели за собою людей. Окремо відмітимо і Миколу Булатецького який діяв потужно, але його не підтримали соратники по опозиції з депутатського корпусу. Беручи до уваги що в суспільстві зріє серйозна верства населення яка незадоволена владним режимом то за правильної роботи над помилками у опозиційних сил Черкащини є хороші шанси на успіх у боротьбі з режимом. Проте працювати в опозиції є над чим.

Loading...