Користувацький вхід

Опозиційний нардеп з Черкащини хоче трохи захистити інтерес олігархів

Нібито опозиційний до влади нардеп з 197 виборчого округу Черкащини Владислав Голуб вирішив трохи захистити інтереси великих агрохолдингів.

На початку квітня цього року Владислав Володимирович гучно заявив, що покидає фракцію Блоку Петра Порошенка. Разом з тим народний обранець не цурається голосувати синхронно з владною більшістю за контраверсійні законопроекти. Зокрема народний обранець нещодавно підтримав законопроект, який продовжує дію закону про особливі умови місцевого самоврядування в окремих регіонах Луганської і Донецької областей та так звану «пенсійну реформу».

Але і без цих гучних голосувань є доволі непомітна, але важлива законотворча робота обранця з Черкащини і спрямована вона на захист інтересів великих агрохолдингів власниками яких є представники українського олігархату. Зокрема Владислав Голуб подав поправку до законопроекту під номером 4922 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації системи державного управління у сфері сільського господарства». Нині законопроект знаходиться на доопрацюванні в профільному комітеті. 

Нагадаємо, що з 1 січня 2017 року було скасовано режим спецоподаткування для аграріїв, який передбачав звільнення від сплати ПДВ. Натомість було введено систему дотацій для сільськогосподарського виробника

«Поправка Голуба» передбачає вилучення із чинного Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» норми яка мала вступити в дію з 1 січня 2018 року і передбачала, що розподіл бюджетних дотацій для агропідприємств здійснюється у сумі не більше ніж 150 мільйонів гривень на одного сільськогосподарського товаровиробника на рік з урахуванням пов’язаних з таким товаровиробником осіб. На 2017 рік такі обмеження не встановлювалися.

За даними Державної фіскальної служби за січень-червень 2017 року із державного бюджету було виділено 1,91 млрд гривен на дотації для аграрних підприємств.

Найбільшу частку всіх дотацій на загальну суму 809 млн грн отримала група компаній Миронівського хлібопродукту (ПРАТ "Миронівська птахофабрика", СТОВ "Старинська птахофабрика", ПРАТ "Оріль-Лідер" та ДП "Перемога нова") олігарха Юрія Косюка.

В разі збереження існуючої норми про надання максимальної дотації у 150 млн. грн. в рік «в одні руки» з 1 січня 2018 року структури олігарха Юрія Косюка та інших більш дрібних олігархів втратять можливість отримувати значні кошти з державного бюджету.

«Поправка Голуба» запропонована, щоб вирішити ці незручності представників олігархату. 

Останні новини

Loading...