Користувацький вхід

Незаконне збагачення та зловживання владою інкримінують впливовому нардепу від Черкащини

Незаконне збагачення та зловживання владою інкримінують народному депутату від 200 виборчого округу, голові обласної організації партії «Відродження» Антону Яценку. 

За результатами журналістського розслідування програми «Наші гроші», кримінальні провадження почала розслідувати Спеціалізована антикорупційна прокуратура. Впливовому депутату з фракції “Відродження” інкримінують незаконне збагачення в особливо великих розмірах (ст.368-2 ч.3 ККУ) та зловживання владою (ст.364 ч.2 ККУ). Розслідування доручено Національному антикорупційному бюро.

В ході розслідування журналісти встановили, що народний обранець фактично набув у власність значні активи у вигляді рухомого та нерухомого майна, які в подальшому переписав на близьких осіб. Активи суттєво перевищують розміри задекларованих народним депутатом доходів.

Найбільшим власником активів, по документах, виявився тесть Антона Володимировича – Іван Кравчук. Він є власником палацу у елітному селищі Козин, під Києвом. На 1,33 га землі розташовані будинок площею 1520 кв.м., професійний тенісний корт, басейн та інші споруди для комфортного проживання.

Однак тесть з тещею тут не проживають, а мешкають у селі за 50 км. від столиці у будинку який особливо не вирізняється серед інших.

Також на тестя записано низку елітної житлової та комерційної нерухомості в столиці вартість якої за найскромнішими підрахунками журналістів складає близько 8 млн. доларів. 

Як вдалося встановити журналістам, значну частину нерухомості тестю передарував сам Антон Яценко у 2010 році, ще задовго до впровадження електронного декларування. Сам герой розслідування, не зміг вичерпно пояснити статки тестя, пославшись на те, що то його особиста справа.

Окрім цього Антону Яценку інкримінують зловживання службовим становищем у сфері держзакупівель, через контроль спілки ГО “Тендерна палата України”. Діяльність спілки вважають однією з найбільших загальнонаціональних корупційних схем. У 2006-2008 рр. охочі взяти учать у тендері мали подати замовнику низку документів, однак зробити це напряму не могли: між учасником і замовником вклинювалася приватна прокладка, якій учасник змушений був платити за різні послуги – консультації, оформлення документації, витяги, оголошення т.д.

Згідно з підрахунками ГоловКРУ, лише за перші півроку ця схема витягла з кишень учасників тендерів 930 млн грн. (на той час - 200 млн дол.). Відтак за 2,5 роки існування могла спричинити збитків на 1 млрд дол.

При цьому і СГО «Тендерна палата України», і деякі посередники, були напряму пов’язані з Антоном Яценком та його родиною.

Останні новини

Loading...