Користувацький вхід

Навіть досвідчені фальсифікатори обурені "чесними виборами" в Черкасах

Громадська Рада Черкас та партія «Рідне місто» за якою стоїть славнозвісний почесний Президент ПАТ «Азот» Валентина Жуковська дають негативну оцінку організації та рівню проведення і чесності виборів міського голови та міської ради Черкас. 

Про це вони інформують у власній заяві.

- Ми змушені констатувати – влада виявилася абсолютно неготовою до виборів, не змогла організувати виборчий процес та забезпечити ефективну роботу комісій. За нашими підрахунками, реальна активність виборців складала біля 70%. Але через вкрай незадовільну організацію виборів, майже 10% виборців не змогли реалізувати своє конституційне право обирати.

Під час голосування та підрахунку голосів наші спостерігачі, уповноважені особи і кандидати склали більше 50 актів та скарг щодо порушень, які могли суттєво вплинути на результати виборів.

Зокрема, найбільш резонансними та поширеними були такі порушення:
• зникнення із реєстру виборців (а потім повернення у нього) цілих будинків (до 300 виборців);
• видача бюлетенів без печаток та без підписів;
• невідповідність форми бюлетенів вимогам закону, а в деяких округах були навіть відсутні прізвища зареєстрованих кандидатів;
• спроби виносу бюлетенів, передача виборчого бюлетеня іншій особі;
• порушення процедури та маніпуляції під час підрахунку голосів зі сторони членів виборчих комісій;
• неправильне зберігання бюлетенів, до яких могли мати доступ сторонні особи в ніч перед виборами;
• «підвіз» виборців окремими кандидатами;
• видача зіпсованих бюлетенів;
• пошкодження бюлетенів за окремих кандидатів членами виборчкомів від їх опонентів;
• зникнення без пояснень членів та керівників ДВК (разом із печаткою комісії);
• видача бюлетенів без паспорту;
• ознаки прямого підкупу виборців.

Проте найбільше обурень викликає робота дільничних, окружних та територіальної виборчої комісії. Головна проблема – свідоме затягування офіційного оприлюднення результатів виборів. Це є прямим свідченням підготовки фальсифікацій.

Всі ці факти свідчать про небезпеку фальсифікації результатів виборів та серйозного викривлення підсумків волевиявлення черкащан. Це вкрай небезпечна тенденція, яка ставить під сумнів демократичність процесів у країні та ускладнює і без того напружену атмосферу у суспільстві.
Громадська рада Черкас та Партія «Рідне місто» вимагають якнайшвидшого оприлюднення рішень ТВК щодо результатів виборів. А також ініціювання кримінального розслідування по фактах фальсифікації результатів виборів та свідомого ускладнення виборчого процесу.

У разі, якщо не будуть покарані ініціатори та виконавці різноманітних схем спотворення результатів виборів (маніпуляція, підкуп, підвіз, фальсифікація, пошкодження бюлетенів), є всі підстави говорити про збереження корупційної системи організації виборів, яка існувала за минулої влади. Ми закликаємо усіх учасників виборчого процесу підтримати наші звернення та покарати винних у фальсифікації.

Нагадуємо, що у 2012 році було зірвано підведення підсумків голосування на виборах до Верховної Ради по 194 округу де переміг Микола Булатецький. Це було зроблено передусім на догоду кандидату Валинтині Жуковській. Проте варто визнати, що навіть тоді не було використані такі брудні технології як прямий підкуп виборців та вкидання бюлетенів пачками.  
 

Останні новини

Loading...