Користувацький вхід

Народний депутат з Черкащини відстояв інтерес олігарха в бюджеті

Позафракційний депутат Владислав Голуб відстояв інтерес курячого олігарха Юрія Косюка під час ухвалення бюджету країни на 2018 рік.

7 грудня Верховна Рада України 273 голосами «за» ухвалила головний кошторис країни, підтримав його і депутат від 197 виборчого округу Владислав Голуб. Незважаючи на задекларовану ще весною опозиційність та вихід з фракції БПП, народний обранець послідовно стоїть на сторожі інтересів власника групи компаній «Миронівський хлібопродукт» олігарха Юрія Косюка. Не цурається в статусі «опозиціонера» підтримувати і контраверсійні владні законопроекти – як то «пенсійна реформа» чи «особливий статус окупованих територій». 

Результатом роботи над бюджетом, в тому числі і народного депутата від Черкащини стало збереження пільг, дотацій та максимально лояльного режиму оподаткування для підприємств олігарха. 

Так спочатку профільним бюджетним комітетом було проштовхнуто поправку до бюджету на 2018 рік, яка фактично скасовувала обмеження на отримання дотацій «в одні руки» з наступного року (однією чи пов'язанами компаніями – ред.) сумою у 150 млн. грн. Під час засідання бюджетного комітету цю ініціативу озвучив Владислав Голуб. Він же був і серед авторів даної поправки. 

За даними сайту Latifundist, частка компаній з групи «Миронівський хлібопродукт» на ринку продукції птахівництва становить 61%. За січень-вересень 2017 року група отримала половину аграрної дотації на загальну суму 1,2 млрд грн.

Також нагадаємо, що обранець з Черкащини вже раніше вносив самостійно таку поправку до іншого законопроекту, під № 4922 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації системи державного управління у сфері сільського господарства», але він перебуває на доопрацюванні. 

Окрім цього Голуб активно долучився до відстоювання інтересів великого олігарха і безпосередньо в день прийняття бюджету. Так за його ініціативи вдалося «збити» поправки які пройшли профільні комітети та передбачали скасування пільгового режиму оподаткування для підприємств олігарха за якого вони не сплачують податок на прибуток перебуваючи на 4-й групі єдиного податку. Голуб вимагав поставити поправки на голосування, вони не набирали необхідних 226 голосів і відповідно випадали з бюджетного та податкового законодавства на наступний рік. 

Нагадаємо, що у квітні цього року народний депутат зі скандалом покинув фракцію БПП заявивши про погрози та нерозуміння центральної влади того, що діється на місцях, зокрема на Черкащині. Таким чином народний депутат набув статусу «опозиційного», з перспективою повторного балотування на окрузі вже в статусі «опозиціонера».

Останні новини

Loading...