Користувацький вхід

Надзвичайник через 5 років згадав, що "подарував" незадекларовану дачу

Начальник ДСНС у Черкаській області Віктор Гвоздь через п'ять років згадав, що «подарував» незадекларовану дачу після відкриття кримінального провадження.

В червні 2017 року НАБУ відкрило кримінальне провадження за ст. 366-1 ККУ – декларування недостовірної інформації начальником ДСНС у Черкаській області. 

Слідчі встановили, що відповідно до витягу з державного реєстру прав на нерухоме майно, посадовцю на праві власності належить дачний будинок з господарським спорудами в дачному кооперативі «Береговий» в м. Черкаси, вул. Набережна 15/1. Право власності на комплекс будівель на ділянці в 6 соток, посадовець набув за рішенням Соснівського районного суду в лютому 2009 року. Разом з тим, посадовець не вніс інформацію про дачний будинок в декларацію за 2016 рік. При дослідженні декларацій за минулі роки, слідчі встановили, що в декларації за 2012 рік зазначається, що земельна ділянка та дачний будинок передані іншій особі на безоплатній основі. Але фактично, станом на час відкриття провадження дачний будинок із спорудами знаходився у власнотсі Віктора Гвоздя. 

Після відкриття кримінального провадження, посадовець звертається із заявою до Соснівського районного суду про скасування рішення суду від 19 лютого 2009 року, за яким набув права власності, за нововиявленими обставинами. Заяву про скасування рішення суду було задоволено

Нововиявленими обставинами, як виявилося була усна домовленість між Віктором Гвоздем та Куликом Вадимом. Останньому згідно усної домовленості у квітні 2012 року посадовець передав у користування ділянку в кооперативі з господарськими спорудами. З того часу Вадим Кулик там господарює, розбудовує обійстя та вкладає власні кошти. 

У грудні 2017 року вже за заявою Вадима Кулика Соснівський районний суд визнав юридичний факт існування усної домовленості за якою Віктор Гвоздь безоплатно передав обійстя заявнику. При цьому суд послався виключно на слова заявника, оскільки протоколу який би підтверджував його членство в кооперативі заявник надати не зміг. В той же час Віктор Гвоздь надіслав до суду заяву за якою не заперечував визнання данного юридичного факту. 

В ході досудового розслідування НАБУ встановлено, що Віктор Гвоздь разом із родиною у повному обсязі володіє та користується зазначеним будинком, господарськими спорудами та земельною ділянкою, але не вніс його в декларацію. В серпні 2017 року на території дачі навіть було проведено обшук, під час якого було вилучено шаблю з піхвами і яка була визнана речовим доказом та згідно проведеної експертизи відноситься до холодної зброї. 

Також було проведено експертизу стосовно експертної оцінки вартості незадекларованої дачі – її вартість експерт оцінив у 320 тис. грн. 

Згідно із нормами ст.366-1 КК України, відповідальність за цією статтею настає у випадку, якщо відомості декларації відрізняються від достовірних на суму понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, який у 2016 році складав 1378 гривень - загальна сума, що повинна відрізняться від достовірних має дорівнювати 344500 гривень, а у 2017 році складав 1600 гривень - загальна сума, що повинна відрізняться від достовірних має дорівнювати 400000 гривень. Оскільки вартість дачі згідно висновку експерта менша зазначених сум, то було прийнято рішення про закриття кримінального провадження через відсутність складу кримінального правопорушення. 

Вирішуючи долю вилученого речового доказу – шаблі з піхвами, Соломянський суд прийшов до висновку, що він має бути знищений.

     

Loading...