Користувацький вхід

На вотчині губернатора неугодного переможця виборів ОТГ хочуть усунути через суд

На виборах в Степанківській ОТГ, Черкаського району вже п’яту добу місцева ТВК не може оголосити результати виборів голови громади. 

Перемогу з розривом у 300 голосів та з результатом 42,2 % підтримки виборців здобув сільський голова села Хацьки Ігор Чекаленко. Однак представник інтересів бізнес-сімї губернатора Юрія Ткаченка, кандидат який програв - Сергій Зеленько (36,9 % підтримки) намагається під корегувати результати виборів на свою користь.

Вже п’ять діб процес затягування підведення підсумків виборів голови громади триває навколо виборчої дільниці № 710726. Саме на цій дільниці Ігор Чекаленко здобув перемогу із значним відривом – 527 на 128 голосів. Сьогодні Черкаський районний суд розглядатиме позов кандидата Сергія Зеленька про скасування підсумкового протоколу саме цієї виборчої дільниці.

Коротка хронологія подій

29 жовтня сільська ТВК під час здачі документації та протоколу ДВК №710726 приймає рішення провести перерахунок голосів та скласти уточнений протокол і доручає його зробити ДВК. Формальна причина відсутність одного відривного талону з бюлетеня (бюлетенів видано 715, а відкривних талонів є 714).

30 жовтня о 18.00 розпочинається перерахунок голосів на ДВК № 710726, перерахунок триває до опівночі. В цей час кандидат який програв намагається всілякими способами затягувати процес. Здійснює неправдиве повідомлення на 102 про зникнення одного бюлетеня. Оперативний штаб кандидата який програв знаходиться в місцевому барі, консультує кандидата на місці депутата Черкаської райради від БПП Олег Деркач (відео тут), родич заступника губернатора Костянтина Омаргілієва. Юрист кандидата подає скаргу про визнання 145 бюлетенів недійсними через нібито дві позначки на них. Комісія відхиляє скаргу завершує перерахунок та складає уточнений протокол з актом про відсутність одного відривного талону.

На фото кандидат який програв Сергій Зеленько. 

31 жовтня о 1-й годині ночі ДВК №710726 привозить документацію та уточнений протокол до сільської ТВК. Документацію та протоколи ТВК приймає, але відмовляється оголошувати підсумки виборів голови громади, посилаючись, що на уточнення і виправлення технічних помилок відправлено протокол іншої ДВК яка знаходилася в селі Степанки. Вже вранці представник кандидата Зеленька подає скаргу про визнання недійсними 148 голосів на ДВК № 710726, ТВК приймає рішення про вже самостійний перерахунок голосів цієї ж дільниці. До дванадцятої години ночі триває перерахунок за результатами якого недійсними визнано лише чотири бюлетеня. Однак навіть після цього ТВК не приймає підсумковий протокол з підведення підсумків виборів голови громади, а оголошує перерву в засідання до ранку.

1 листопада сільська ТВК продовжує затягування процес і не встановлює підсумки голосування, в цей час надходить позов до суду від кандидата Зеленька, про скасування протоколу ДВК № 710726. Представника ТВК викликають до суду.

2 листопада, сьогодні о 14.30 в Черкаському районному суді відбудеться відповідне судове засідання.

Відзначимо, що Степанківська ОТГ має обєднати села Степанки, Хацьки та Бузуків. Ці території належать до сфери бізнесових впливів родини губернатора Юрія Ткаченка та його бізнес-партнерів.  

Останні новини

Loading...