Користувацький вхід

На ремонті злітної смуги КП "Аеропорт-Черкаси" розслідують зловживання

На реконструкції злітно-посадкової смуги КП “Аеропорт-Черкаси” вже розслідують зловживання.

Договір на реконструкцію злітно-посадкової смуги, вартістю 124 млн. грн. було укладено в кінці липня 2018 року. Замовником робіт виступає Департамент містобудування, архітектури, будівництва та ЖКГ Черкаської ОДА. Роботи з фрезерування асфальтного покриття розпочалося вже в серпні минулого року. Переможець торгів ТОВ “Ростдорстрой” має завершити роботи до кінця 2019 року. Фінансування робіт по об'єкту в 2018 році склало 53 млн. грн. 

В грудні 2018 року розпочалося досудове розслідування за фактом завдання збитків інтересам держави у великих розмірах. Встановлено, що договором передбачено виконання робіт з армування шарів асфальтобетонного покриття геотекстильною сіткою. Її загальна вартість вказана 16,9 млн. грн. Необхідна кількість геотекстилю визначена кошторисом у 110 тис. кв. м., якою передбачено армування 107 тис. кв. м. асфальтобетонного покриття. Перевіркою встановлено, що вартість сітки в середньому складає 77 грн. за кв. м. Відповідно загальна вартість сітки яка необхідна для даної площі складає 8,5 млн. грн. Вартість вказаного конструктивного матеріалу за версією слідства завищено на 8,4 млн. грн. 

Також встановлено, що фактично було відфрезеровано осколу загальною масою 10250 тонн, тоді як в локальному кошторисі передбачена маса в 18697 тонн. 

Варто також додати, що в обгрунтуванні клопотань слідчих про доступ до документації та руху коштів зазначається, що фрезерування мало здійснюватися на глибину в 12 см., а фактично здійснювалося на глибину від 3,5 до 10 см. Разом з тим в локальному кошторисі на який посилаються слідчі глибина фрезерування визначена в 5 см. З можливою кореляцією в залежності від стану покриття.

 

 

 

Останні новини

Loading...