Користувацький вхід

На Черкаський АБЗ кинули важку "кримінальну артилерію"

На оскандаленому ПАТ Черкаський асфальтобетонний завод новий директор, з потужним кримінальним шлейфом.

Згідно даних державного реєстру новим очільником заводу 19 квітня призначено Марасіна Олега Вікторовича. До його особистості повернемося згодом. 

Серед акціонерів підприємства є Черкаська міська рада з часткою акцій 50%, ще 23,6 % акцій належать сину депутата Черкаської обласної ради від ВО Батьківщина Михайла Мушієка – Андрію Мушієку. Ще одним вагомим пакетом акцій у розмірі 15% володіє ТОВ «Центрдорресурс» яке фактично нині і контролює підприємство. 

У березні 2016 року міський голова Анатолій Бондаренко разом з соратниками спробували взяти під контроль підприємство та поставити директором Сергія Якимчука. Спроба завершилася не вдало і взяття під контроль підприємства відтермінувалося. Тоді у ЗМІ можна було бачити повідомлення, що депутатів не пустили на завод. В останні дні ситуація повторюється, а заголовки місцевих ЗМІ рясніють повідомленнями, що міського голову Бондаренка не пустили на завод.
ТОВ «Центрдорресурс» яке нині поки що де-факто контролює підприємство має політичну та інформаційну підтримку опонентів міського голови у вигляді депутатської меншості – Партії вільних демократів, БПП, Громадянської позиції, позафракційних (колишня група 22 яка опонувала меру) та підконтрольного Михайлу Бродському телеканалу ВІККА. Кінцевими бенефеціарами міноритарного акціонера який контролює завод є Бройде Юлій Ігорович, Перетяжко Олег Іванович – зереєстровані в столиці та Ковальов Іван Іванович з пропискою в Донецьку. 

Цілком очевидно, що маючи тотальну перевагу в кількості акцій міський голова та його соратники, зокрема родина Мушієків мають бажання взяти під фактичний контроль підприємство, тим більше на часі період активних ремонтних дорожніх робіт. 

Джокер

Таке непросте завдання і стоятиме перед новопризначеним директором. Особистість Марасіна Олега Вікторовича є більш ніж вражаючою та неоднозначною. Перестрілки, майже шість років в СІЗО за підозрою в організації вбивства, рейдерство, вимагання, - це все доробок новопризначеного директора.

Вбивство власника ПП «Ковчег XXI», бізнесмена вірменського походження Єрема Геворгяна.

В 2009 році Олег Марасін був затриманий за підозрою в організації вбивства бізнесмена вірменського походження. В СІЗО підозрюваний перебував до липня 2015 року, однак вироку по справі немає до цього часу, а справа знаходиться на повторному розгляді в Дарницькому суді м. Києва. 

Зокрема за даними тривалого розслідування слідчі встановили, що саме Олег Марасін виступив організатором вбивства бізнесмена. Підготовка та саме вбивство за даними слідства відбулося за наступних обставин. 

Дмитро Лут будучи власником ТОВ «Компанія «Бізнес-Ліга» перебуваючи у дружніх відносинах з Єремой Геворгяном позичив у того в 2008 році 1,49 млн. грн. Однак повернути зміг лише 100 тис. грн. Позичальник вимагав повернення решти боргу 1,38 млн. грн. Тоді Лут звернувся до Олега Марасіна, який був винен йому гроші і які він планував повернути позичальнику. Натомість Марасін запропонував Лут вбити Єрему Геворгяна щоб не повертати борг. Коли між Дмитром Лутом та Олегом Марасіним було досягнуто домовленості про вбивство, останній взявся організовувати підготовку до злочину. 

Так Марасін залучив до здійснення злочину власного водія-охоронця Жолта Шаркезі, якому дав кошти на придбання двох пістолетів «ТТ». Знаючи, що найближчими днями Єрема Геворгян мав летіти у Вірменію, орнанізатори вбивства вирішили реалізувати свій злочинний умисел 2 липня 2009 року. 

Так під приводом повернення боргу бізнесмена заманили на околицю села Демівщина на Київщині. Марасін разом з Геворгяном на автомобілі останнього прибули на обумовлене місце де їх мав чекати Лут. Однак в автомобіль сів на заднє сидіння водій Марасіна і під час сварки останнього з Геворгяном, після обумовленого сигнала розстріляв через сидіння Геворгяна з пістолета. 

Після вбивства бізнесмена Марасін з водієм забрали в обумовленому місці Дмитра Лута та поїхали в село Триліси (Кіровоградська область) де з метою приховування злочину викопавши яму підпалили тіло. Після того як труп згорів, рештки засипали землею. 

Справа по вбивству бізнесмена неодноразово передавалася на проведення додаткового судового розслідування. А в червні 2015 року Апеляційним судом міста Києва повернута на розгляд в Дарницький суд столиці для повторного розгляду у новому складі суду. Нині її розгляд триває, але після майже 6 років в СІЗО Марасін вийшов на свободу у липні 2015 року під заставу. Відзначимо, що Лут та Шаркезі відразу дали показання про визнання вини, але згодом відмовилися від них, оскільки надали зізнання під тиском та катуванням. 

Вже після виходу на свободу Олег Марасін засвітився в рейдерських скандалах та заробив чергову кримінальну справу за вимагання. Зокрема досудовим слідством встановлено, що Олег Марасін зі спільниками вимагав кошти із субєктів підприємницької діяльності за нерозголошення відомостей про нібито їх злочинну діяльність.

Останні новини Черкас та Черкаської області